$41.27 €45.60
weather +21 Київ
languages

Українські плавці вибороли ще дві золоті медалі Паралімпіади, одну з них – зі світовим рекордом

Українські плавці вибороли ще дві золоті медалі Паралімпіади, одну з них – зі світовим рекордом На Паралімпіаді українці здобули вже 51 нагороду

Станом на 4 вересня українська паралімпійська збірна виграла вже 12 золотих нагород на Іграх у Парижі. Про це повідомляє "Суспільне".

11-те золото для України здобув Андрій Трусов у плаванні на 50 м вільним стилем у класі S7 (плавці з незначним або помірним порушенням рухів у руках, тулубі та ногах, із порушеннями зросту або відсутністю кінцівок).

Дистанцію він проплив за 26,38 секунди, що є світовим рекордом.

Карлос-Даніель Серрано-Сарате з Колумбії, який прийшов другим, продемонстрував результат майже на секунду більший – 27,60 секунди.

Третє місце посів українець Єгор Єфросінін (28,02 секунди).

Для Трусова золота медаль – четверта нагорода Паралімпіади 2024, попередні три – срібні – він здобув на дистанціях 100 м (на спині), 200 м (комплексним стилем) і 400 м (вільним стилем).

12-ту золоту нагороду Паралімпіади в Парижі українці теж здобули у плаванні, вигравши змішану естафету чотири по 100 м вільним стилем. "Суспільне" зазначає, що на перше місце українці вирвалися вже на останньому етапі естафети. Останній етап доручили Ярославові Денисенку, який сьогодні вже здобув золото.

Окрім Денисенка, паралімпійськими чемпіонами стали Марина Піддубна, Олексій Вірченко й Анна Стеценко. Їхній час – 3,53.84 хвилини.

Другими прийшли бразильці (3,56.94 хвилини), третіми – іспанці (3,57.95 хвилини).

У медальному заліку Паралімпіади 2024 Україна залишилася на восьмому рядку, у неї 12 золотих, 18 срібних і 21 бронзова нагорода.

XVII літні Паралімпійські ігри – восьмі літні Ігри за участю спортсменів-паралімпійців України. За роки незалежності українські паралімпійці взяли участь у семи літніх і семи зимових Паралімпійських іграх і вибороли загалом 613 медалей.

Літня Паралімпіада 2024 у Парижі стартувала 28 серпня і триватиме до 8 вересня. Україну в 17 із 22 видів спорту на Іграх представлятиме 140 спортсменів (найбільше представництво в історії).