$39.60 €42.44
weather +10 Київ

Українка Олександра Меркушина виграла золото на юніорському чемпіонаті світу з біатлону

Українка Олександра Меркушина виграла золото на юніорському чемпіонаті світу з біатлону Олександра Меркушина стала чемпіонкою світу серед юніорок

На юніорському чемпіонаті світу 2024 року в Отепі (Естонія) 19-річна українська біатлоністка Олександра Меркушина перемогла в масстарті на 9 км серед дівчат. Про це поінформувала 29 лютого у Facebook пресслужба Національного олімпійського комітету України й національної олімпійської збірної.

Олександра Меркушина, як повідомляє пресслужба НОК, зробила по одній похибці на перших двох стрільбах, але потім на третьому й четвертому рубежах бездоганно вразила всі 10 мішеней.

На фінальному колі українка змогла обігнати француженку Лолу Бюжо, яка лідирувала після четвертої стрільби, і фінішувала на 1,9 секунди попереду суперниці. Медаль Меркушиної стала першою для збірної України на турнірі.

"Вітаємо нашу юну чемпіонку, її батьків-тренерів Ірину та Олега Меркушиних, а також усю біатлонну збірну України", – ідеться в повідомленні НОК.

Там зазначили, що ця перемога стала для Меркушиної третім у її кар'єрі медальним успіхом на юнацьких чемпіонатах світу. У Щучинську (Казахстан) 2023 року вона виграла дві бронзові медалі.

Олександра Меркушина – молодша сестра відомої української біатлоністки Анастасії Меркушиної. 2019 року у віці 14 років Олександра виграла жіночий спринт на чемпіонаті України з біатлону серед дорослих. Як зазначала Tribuna.com, Меркушина стала наймолодшою переможницею за історію чемпіонату.