$39.47 €42.18
weather +12 Київ

Українські плавці здобули ще три золота Паралімпіади, Крипак встановив світовий рекорд

Українські плавці здобули ще три золота Паралімпіади, Крипак встановив світовий рекорд Всі три золота Україна сьогодні виборола у плаванні (на фото Євген Богодайко)
Українські плавці Євген Богодайко, Максим Крипак і Михайло Сербін 28 серпня стали володарями золотих медалей Паралімпійських ігор 2020 року у Токіо, свідчать дані на сайті Ігор.

Богодайко став найкращим на дистанції 100 м брасом (клас – S6), його медаль стала четвертим золотом у скарбничці національної збірної, зазначає Суспільне.

Відео опублікували у Twitter Паралімпіади.

Потім Крипак переміг на дистанції 100 м вільним стилем. Він не тільки виборов золото, а й встановив новий світовий паралімпійський рекорд, повідомило Суспільне.

Українець проплив дистанцію за 50,64 секунд, на 0,23 секунди швидше за попереднього рекордсмена – бразильського спортсмена Андре Бразилія. Його рекорд у цьому класі і на цій дистанції тримався 11 років – із серпня 2010 року.

Сербін теж переміг на дистанції 100 м брасом (клас – S11), уточнили у Twitter Паралімпіади. Срібло у тому самому запливі виборов українець Віктор Смирнов.

Літні Паралімпійські ігри 2020 року стартували у Токіо 24 серпня, завершаться вони 5 вересня. Ігри проводять без глядачів через епідемію коронавірусної інфекції.

У Паралімпіаді беруть участь 4403 спортсмени зі 162 делегацій, вони змагаються у 22 видах спорту, повідомили організатори. Від України у змаганнях беруть участь 143 спортсмени.

Зараз в активі національної збірної 31 медаль: шість золотих, 16 срібних і дев'ять бронзових. Україна посідає четверте місце у медальному заліку.