Росіянин спитав: "Що далі?" Бачить Господь, не ми це почали
Мене запитав один росіянин – неагресивний, такий, що не підтримує війну, виїхав із РФ і просто питає: "Що буде далі?"
Я не знав, що відповісти, окрім власних емоцій. Холодний розум підказує мені, що війну потрібно зупиняти. Вона несе Україні стратегічні втрати: економічні, демографічні, екологічні, культурні, інфраструктурні. Дещо матеріальне ми вже ніколи не відновимо. Дещо нематеріальне – також, адже загинули носії цієї спадщини. Людей, які загинули, ми не повернемо ніколи. Демографічні втрати, ймовірно, теж не будуть повністю відновлені.
Ми й до війни, як і багато інших європейських країн, зокрема й Росія, були націями зі скороченням населення: рівень смертності перевищував рівень народжуваності. Війна поставила наші країни на межу демографічного занепаду вже в цьому столітті. Не кращі справи і в РФ.
Путін та його оточення, схоже, вважали, що, відправивши на війну переважно маргіналізовані групи населення, представників малих народів і засуджених, вони не завдадуть сильного удару по самій Росії, розпочавши "маленьку переможну війну". Тепер уже під питанням опинилося не лише політичне майбутнє РФ, а й її місце на політичній і географічній мапі світу. Економіка зазнала важких втрат, міжнародний авторитет серйозно підірвано, і постало питання політичного виживання країни.
І ось що я відповів цьому росіянину – це мій емоційний погляд на майбутнє. Писав російською, тому "не обессудьте".
"Мы уничтожим все ваши военные предприятия, всю вашу нефтяную и газотранспортную инфраструктуру, всю критическую инфраструктуру. Нет, мы не будем, как вы, целенаправленно убивать мирных граждан. Нам жаль каждого ребенка, который погиб или пострадал под обстрелом либо в результате работы вашего ПВО. Дети невиновны, и мы будем стремиться максимально снизить потери среди гражданского населения. Но РФ сама отправила себя в каменный век – сначала когнитивно, а затем будет отброшена туда и технологически. И тогда бояться отсталой, малообразованной страны, чьи средства поражения до 2014 года во многом обслуживались украинскими специалистами, не будет никто в этом мире. Вы – парии на века".
Бачить Господь, ми цього не хотіли і не починали.
Джерело: Мирослав Гай / Facebook



