Пошук по сайту

€51.41
$44.91

+27 Київ

Блоги

Роман Донік

Роман Донік

Волонтер

Усі матеріали автора

"Розмотає пара дивізій". Поляки надіються, що воювати не будуть 

Із того, що я зрозумів за останні дні, найбільш агресивні (до України виключно) громадяни Польщі живуть у парадигмі, що Україна воює виключно за себе й у своїх інтересах.

З останнім не посперечаєшся. Ми боремося за виживання. Що Україна не має ніякого відношення до захисту Польщі. І що Польщі від України зиску нема, бо вона (дослівно багатенько разів зустрічав) "під парасолькою НАТО і ЄС. І якщо Росія нападе, то з нею буде воювати весь НАТО".

Ну, про те, що ми є загрозою для "винятковості" й "першочерговості" Польщі в ЄС, і так усі розуміють. Але є одне "але".

Як показала реальна війна, кожна з країн (НАТО не виняток) надіється, що воювати на землі буде хтось із союзників. А не вони. Кожна. Надіються на те, що їхні громадяни воювати не будуть. Особливо коли війна виявилась не такою лайтовою, віддаленою й технологічною. Коли гибель людей на полі бою – це постійна й існуюча частина війни. Коли малими контрактними арміями на полі бою питання не вирішити. Коли в забудові вирішує піхота на землі, а не оператори в затишних кімнатах управління.

І, на жаль, розуміння, яка жахлива нинішня війна, у більшості поляків нема. Зовсім. Якісь ілюзії про якусь велич (яку розмотає пара дивізій російської армії, що пройшли школу на цій війні), про якусь крутість і гіпотетичну технологічну перевагу на полі бою.

Ні в одній країні ближнього зарубіжжя нема ніякої переваги перед сотнями тисяч росіян на землі й тисячами тон чавуну з неба. Перед сотнями ракет та ударних дронів за раз. Ні в одній.

Реальний досвід протистояння всьому цьому має тільки Україна.

Джерело: Роман Доник / Facebook

Опубліковано з особистого дозволу автора

Блог відображає винятково думку автора. Редакція не відповідає за зміст і достовірність матеріалів у цьому розділі.