40 млрд грн винні "Укренерго", ще 20 млрд грн винна "Укренерго", проблеми балансувального ринку не вирішено – Орлова
Кредити залучали, зокрема, для підтримки ліквідності ринку електроенергії та часткового погашення накопичених боргів
Фото: depositphotos.com
Проблема боргів на балансувальному ринку залишається однією з найгостріших для української енергетики, а запропоновані механізми врегулювання поки не дали відчутного результату. Про це заявила редакторка ExPro, аналітикиня Дар'я Орлова.
За її словами, фінансові проблеми накопичувалися під впливом одразу кількох чинників, зокрема війни, масштабних пошкоджень інфраструктури "Укренерго" й потреби обслуговувати залучені кредити. Водночас головною проблемою залишаються величезні борги між учасниками балансувального ринку й системним оператором.
"Заборгованість перед "Укренерго" з боку учасників балансуючого ринку – це 40 плюс млрд грн. Заборгованість "Укренерго" перед тими, хто надає ці послуги на балансуючому ринку, – це 20 плюс млрд грн", – зазначила Орлова.
Вона наголосила, що кредити залучали, зокрема, для підтримки ліквідності ринку електроенергії та часткового погашення накопичених боргів. Проте, попри численні пропозиції щодо врегулювання проблеми, заборгованість на балансувальному ринку й далі зростає.
"На балансуючому ринку ми бачимо й надалі таке зростання шаленими темпами. І дуже багато пропонувалося рішень – "давайте так, давайте так, а ось тепер точно ми це зробимо". Поки результатів я не бачу", – вказала Орлова.
За її словами, без реального врегулювання боргової проблеми балансувальний ринок і надалі залишатиметься одним із найпроблемніших сегментів української енергетики.