Пошук по сайту

€51.41
$44.91

+27 Київ

Політика

Уряд Чехії не пустив президента Павела на саміт НАТО 

Уряд Чехії вирішив, що президент Петр Павел не братиме участі в липневому саміті НАТО в Анкарі. Делегацію очолить прем’єр Андрей Бабіш, до її складу увійдуть міністр оборони Яромир Зуна й міністр закордонних справ Петр Мацінка. Про це після засідання уряду 22 червня заявив Бабіш, його процитувало видання České Noviny.

Бабіш пояснив, що рішення нібито не спрямоване проти президента й ні в чому його не обмежує. Причини, які спонукали прибрати Павела зі складу делегації, він назвав "суто практичними". Прем'єр Чехії наголосив, що саме уряд відповідає за зовнішню політику й бюджет, а головним питанням саміту НАТО буде питання оборонних видатків.

Він також висловив сподівання на те, що президент не звертатиметься до Конституційного суду для оскарження цього рішення. За словами прем'єра, сам Павел пропонував компромісний варіант, за яким він візьме участь лише в неформальній частині саміту увечері, тоді як офіційну частину залишить урядовій делегації.

ЗМІ підкреслив, що суперечка щодо участі Павела в майбутньому саміті НАТО тривала кілька місяців. Він навіть заявляв, що підготував позов на випадок викреслення із чеської делегації. Речниця Конституційного суду підтвердила, що, якщо позов подадуть, його розглянуть пріоритетно.

Опозиція вже розцінила дії уряду як "політичну помсту" й "порушення демократичних звичаїв", підкресливши, що президент як головнокомандувач має бути на саміті.

Колишній міністр закордонних справ Ян Ліпавський прокоментував рішення уряду в Х.

"Урядова зупинка для президента Петра Павела на саміті НАТО є лише черговим продовженням брудної кампанії Бабіша проти глави держави. У зовнішній політиці ми маємо шукати згоду, а не зловживати нею для власних політичних ігор, оскільки з цього виграють лише наші вороги. Бабішу ж байдуже до безпеки нашої країни, і сьогодні це знову підтвердилося", – зазначив він.

Контекст

Як читати ”ГОРДОН” на тимчасово окупованих територіях

 Читати