Уперше в історії України заарештовані криптоактиви передали державі. Ідеться про мільйони – Кравченко

Заарештовані кошти переказали на криптогаманець АРМА
Фото: depositphotos.com
Україна вперше в історії передала заарештовані криптовалютні активи у власність держави. Про це 27 червня в Telegram повідомив генеральний прокурор України Руслан Кравченко. Ідеться про 8,3 млн USDT цифрових активів, що еквівалентно більш ніж 372 млн грн.
Кравченко зазначив, що ці кошти переказали на криптогаманець Національного агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА).
За даними слідства, активи належали члену міжнародного хакерського угруповання, яке здійснювало кібератаки на громадян і компанії у Європі та США, викрадало конфіденційну інформацію й вимагало викуп. Отримані кошти легалізовували в Україні через придбання нерухомості, автомобілів та іншого майна.
Орієнтовні збитки від діяльності угруповання перевищують $100 млн.
Під час розслідування затримали чотирьох учасників, серед них – організатора. Усі вони перебувають під вартою.
Заарештовано активи на понад $11,1 млн (приблизно 498 млн грн): житлові будинки, квартири, автомобілі, готівку. А також віртуальні активи в еквіваленті понад $8,3 млн (орієнтовно 372 млн грн), ідеться в дописі.
"Сучасна злочинність давно перейшла в цифровий простір. А розслідування кіберзлочинів давно вийшли за межі України", – резюмував Кравченко.
Як читати ”ГОРДОН” на тимчасово окупованих територіях
Читати


