Пошук по сайту

€50.92
$44.92

+26 Київ

Війна в Україні

Перебували в полоні РФ із 2022 року. Додому повернулося 160 українських захисників 

Україна провела з країною-агресором Росією обмін полоненими, у межах якого додому повернулося 160 захисників. Про це повідомив президент України Володимир Зеленський у Telegram 26 червня.

Додому повернулися військовослужбовці Збройних сил України, Державної спеціальної служби транспорту, нацгвардійці та прикордонники. Вони захищали Маріуполь, перебували на "Азовсталі", брали участь у боях на донецькому, луганському, харківському, запорізькому, київському, чернігівському й сумському напрямках – усі вони, за словами президента, були в російському полоні ще з 2022 року.

"Дякую всій нашій команді, яка щодня працює над поверненням наших людей. Особлива вдячність усім нашим підрозділам, які на передовій поповнюють обмінний фонд для України та своєю сміливістю забезпечують нам можливість повертати людей. Пам'ятаємо про всіх, хто в неволі. Перевіряємо по кожному прізвищу. Усіх маємо повернути – і військових, і цивільних", – зазначив Зеленський.

Координаційний штаб із питань поводження з військовополоненими вказав, що це вже 76-й обмін полоненими. Цього разу додому повернулися солдати, сержанти й 58 офіцерів. Наймолодшому звільненому захисникові виповнилося 26 років, найстаршому – 66.

"Усі визволені пройдуть медичний огляд, отримають необхідне лікування, грошові виплати, документи, відправляться на реабілітацію для повернення до суспільства після тривалої ізоляції в російському полоні. Загалом за період своєї діяльності координаційний штаб повернув з неволі 9606 військових та цивільних", – ідеться в повідомленні.

Контекст

  • Попередній обмін полоненими був 5 червня. У його межах Україна повернула додому з російської неволі 186 людей – 185 військовослужбовців і одного цивільного, повідомив Зеленський. Серед звільнених – військові ЗСУ, НГУ і Державної прикордонної служби України. Частина з них обороняла Маріуполь, інші воювали на донецькому, луганському, харківському, херсонському, запорізькому, сумському, київському й курському напрямках.
  • У січні 2026 року уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець в інтерв'ю засновнику видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону розповів, що верифікували приблизно 1,8 тис. громадян України, які перебувають у російському полоні.

Як читати ”ГОРДОН” на тимчасово окупованих територіях

 Читати