Війна в Україні

На Кінбурнській косі підняли український прапор. Відео 

25 червня, 13.59

Сили оборони підняли український прапор на Кінбурнській косі

Фото: depositphotos.com (ілюстративне)

Військові Збройних сил України 25 червня підняли український прапор на Кінбурнській косі – єдиній території Миколаївської області, яка лишалася окупованою після осені 2022 року. Про це повідомило регіональне управління Сил територіальної оборони "Південь" у Facebook.

"Унаслідок потужного вогневого ураження сили оборони півдня змусили окупантів відступити із займаних позицій, відбувається евакуація вцілілого особового складу, окупанти залишають свої рубежі оборони", – інформували українські захисники.

На опублікованому відео видно встановлений на руїнах будинку прапор. Кадри супроводжує пісня "Колись наші танки дійдуть до Джанкоя". У дописі пресслужба "Півдня" зазначила, що колись туди вони таки дійдуть.

Видання "ГОРДОН" у публікації від 11 червня інформувало, що сили оборони ударами дронів перерізали логістику окупантів на Кінбурнській косі. Там почалося переміщення військ, яке спочатку оцінили як відступ. Згодом стало відомо, що українська розвідка на той час не підтвердила повного відходу окупаційних сил із цієї території, але фіксувала передислокацію росіян.

Майор запасу ЗСУ Олексій Гетьман інформував, що поступове переміщення російської армії з Кінбурнської коси є прямим наслідком асиметричної стратегії України, коли методично знищують логістичні шляхи армії країни-агресора РФ на півдні. Він зазначав, що через ускладнену логістику коса, яка є стратегічно важливою для обстрілів Миколаївської області й трас до Херсона, поступово перетворюється на тягар для окупантів.

Звільнення цієї території від росіян дало б змогу Україні оголосити про повну деокупацію Миколаївської області, писало France24. Це також стало б демонстрацією зростання спроможності українських військових завдавати ударів середньої дальності та змушувати ворога відступати самостійно завдяки перерізанню життєво важливих ліній постачання "без прямого наступу", зазначав норвезький військовий експерт Тор Буккволл.

Контекст

  • Російська армія атакувала Миколаївську й Херсонську області з першого дня повномасштабного нападу, із 24 лютого 2022 року.
  • Наприкінці серпня 2023 року ЗСУ почали наступальні дії, зокрема на півдні. У першій половині листопада українські військові звільнили від російських окупантів майже всю Миколаївську область, виняток – Кінбурнська коса. Вона відтоді залишалася окупованою.

СВІЖІ НОВИНИ

Більше новин