Можете не нервуватися, "формула Штайнмаєра" так і залишиться лише на папері
Буде ще багато формул і багато людей, які розповідатимуть, де лежать ключі від конфлікту на Донбасі, вважає колишній пресаташе посольства Грузії в Україні Бачо Корчілава.
Що я думаю про "формулу Штайнмаєра"? Спробую відповісти максимально коротко. У 1993 році я і моя сім'я стали вимушеними переселенцями з Абхазії. І, звісно, із цього дня я став цікавитися, згодом – писати як журналіст, а потім – і брати участь у якихось заходах, пов'язаних з урегулюванням конфліктів на території Грузії.
Точок, які постійно тліють, у Грузії дві – моя мала батьківщина Абхазія і Цхінвальський регіон (для більшості відоміший як Південна Осетія). В Абхазії врегулюванням конфлікту займалися ООН і миротворці СНД під егідою Ради Безпеки ООН (хоча замість миротворців СНД були тільки російські десантники). У Південній Осетії врегулювання відбувалося під егідою ОБСЄ (коли починався процес, ця організація ще мала назву НБСЄ) і теж за участю російських десантників, яких чомусь обзивали миротворцями.
Так от, за ці роки я пам'ятаю щодо обох конфліктів такі формули врегулювання: "формулу Лівіу Ботти", "формулу Дітера Бодена", "формулу Хаді Таліаміні", "формулу Бориса Єльцина", "формулу Бориса Березовського" (коли він був виконавчим секретарем СНД), "формулу Кофі Аннана", "формулу Бутроса Галлі" – і ще чорт знає кого. Не вистачало тільки "формули Льолека й Болека". І всі формули були гарними, але так і залишилися формулами на папері.
Тепер в Україні ми знову повернулися до теми "формули Штайнмаєра", про яку вперше заговорили чотири роки тому. Дорогою ми ще говорили про "формулу Макрона" (яку, до речі, багато хто, бачу, вже забув) і знову повернулися до Штайнмаєра. Можете не нервуватися, і вона залишиться тільки на папері, ця формула.
Буде ще багато формул і багато людей, які розповідатимуть, де і як лежать ключі від конфлікту на Донбасі. Але врегулювання конфлікту як на Донбасі, так і на моїй малій батьківщині відбудеться, коли зміниться велика геополітична ситуація у світі. А поки... ну, нехай говорять про формули.
Джерело: Bacho Abesalom Korchilava / Facebook
Опубліковано з особистого дозволу автора