Україна не повинна вестися на іранські забаганки, а має відстоювати свою лінію щодо катастрофи літака МАУ
Іран грає з українською владою у гру, на яку Київ "мужньо" ведеться, вважає колишня заступниця міністра закордонних справ України Лана Зеркаль.
Позавчора Рада Безпеки ООН провела закриті консультації щодо початку судових засідань у справі про притягнення до відповідальності перших чотирьох обвинувачуваних у збитті літака МН17. Держави – члени спільної слідчої групи JIT (Австралія, Бельгія, Малайзія, Нідерланди та Україна), як завжди, виступали зі спільною позицією. Саме співпраця слідчих та прокурорів у рамках JIT дозволила зібрати належні докази та передати справу MH17 до суду, незважаючи на постійні намагання РФ дискредитувати слідство та зашкодити правосуддю.
Так само мало б розвиватися і розслідування збиття 8 січня 2020 року Іраном українського рейсу PS572, у результаті якого загинуло 176 осіб, зокрема громадяни Афганістану, Великобританії, Канади, Швеції та України.
Проте Іран досі не спромігся ані завершити технічне розслідування, ані нормально провести кримінальне розслідування. Повідомлення, які лунають як від іранської сторони, так, на жаль, і від української влади, не дають надії на встановлення справедливості для жертв та їхніх родичів.
Схоже, що Іран грає з українською владою у гру, на яку ми "мужньо" ведемося: чорні скриньки, висловлювання іранського парламентаря – усе це має на меті загальмувати технічне розслідування, а також вибити Україну з міжнародного консенсусу держав, чиї громадяни загинули внаслідок збиття літака Іраном.
Твіт іранського генерала не є визнанням відповідальності за міжнародні протиправні дії, а компенсація за шкоду повинна бути повною та справедливою.
Що робити далі? Україна не повинна вестися на іранські забаганки, а має продовжувати відстоювати свою лінію щодо відповідальності Ірану не тільки перед Україною, а й перед усіма країнами, чиї громадяни загинули.
Упевнена, що справедливості можна досягти, лише стоячи пліч-о-пліч із Канадою, Швецією, Великобританією та Афганістаном.
Джерело: Lana Zerkal / Facebook
Опубліковано з особистого дозволу автора