Чехія вмикає свій "пилосос" і долучається до інших регіональних країн, які викачують людські ресурси з України
Україні необхідно сформулювати свою державну міграційну політику, вважає експерт із міжнародної політики Українського інституту майбутнього Ілія Куса.
Цікава під'їхала новина. Чехія затвердила квоти на залучення іноземної робочої сили на наступні кілька років. Найбільші квоти затверджено, звичайно ж, для України. 19 600 осіб на рік, і з вересня цифра зросте до 40 тис. осіб.
Зрозуміло, це небагато, зважаючи на потреби чеської економіки. На їхніх національних підприємствах брак 500 тис. співробітників. Тому квоти для України зростатимуть і далі.
Чехія вмикає свій "пилосос" і долучається до інших регіональних країн, які викачують людські ресурси з України. Вони щорічно втрачають €3,2 млрд через брак робочої сили. А цього року втратять €4,2 млрд. Тож їхня мотивація, думаю, зрозуміла.
Тепер у гонитві за нашими "мізками" беруть участь практично всі наші західні сусіди (Угорщина, Чехія, Польща, Словаччина) плюс Німеччина й Австрія. Ще має долучитися Румунія. Там квот ще не затвердили.
Цю новину можна розглядати у два способи. Перший – як свідчення того, яка талановита й затребувана у нас нація, істинно частина західної цивілізації. Друга – як свідчення поганого стану здоров'я держави й економіки, які не в змозі утримати шалений відтік українців за кордон.
Це ще раз підтверджує необхідність Україні, нарешті, сформулювати свою державну міграційну політику, уперше за 28 років незалежності, і взагалі розпочати серйозну дискусію про те, що із цим робити. Поки що, на жаль, питання міграції якщо і розглядають, то дуже поверхово, а іноді й у перший спосіб, який я описав вище.
P.S.: Ми в Українському інституті майбутнього вже завершили свою доповідь щодо міграції та викликів для України, сподіваємося найближчим часом порушити дискусію.
Джерело: Iliya Kusa / Facebook
Опубліковано з особистого дозволу автора