У Києві починають розуміти, що "Північний потік – 2" буде побудовано і зараз треба займатися ціною питання: за що ми готові змиритися із цим?
Візит Зеленського в Німеччину: основні висновки. Стисло й без прелюдії.
1. Газогін "Північний потік – 2" побудують і введуть в експлуатацію. Україна і ФРН не досягли жодного компромісу із цього питання, позиції залишаються діаметрально протилежними.
У Києві, незважаючи на публічну браваду, здається, починають розуміти, що "ПП – 2" побудують, і зараз треба займатися ціною питання: за що ми готові змиритися із цим? Гроші, довгострокові гарантії транзиту або якісь інші плюшки?
2. Військового постачання Німеччини в Україну не буде в найближчому майбутньому. Для Берліна це питання залишається закритим, оскільки вони вважають, що, постачаючи зброю, дискредитують свій статус посередника, спровокують конфронтацію із РФ і порушать власні принципи зовнішньої політики.
3. Політичні відносини Німеччини та України залишаються складними, напруженими й неоднозначними. Із пресухи було видно, що погляди у сторін різні, і зрозуміти одне одного Зеленському й Меркель не вдалося.
4. Щодо Донбасу цікавим здалося те, що в політичний дискурс раптом повернули старі ідеї та концепти, які опрацьовувалися півтора – два роки тому і навіть намагалися реалізувати в Україні, спричинивши протести.
"Формула Штайнмаєра" і "план про кластери" знову замайоріли на горизонті. Що означає одне із двох: або це спроба просто хоч якось цю тему порушити на публіці, бо говорити більше немає про що, або зовнішні партнери знову спробують повернути ідею форсованої реалізації Мінських угод на тлі початку "стратегічного діалогу" між РФ і США і переходу Штатів у системну конфронтацію з Китаєм, у якій їм потрібна союзна Німеччина і хоча б нейтральна Росія.
Джерело: Iliya Kusa / Facebook
Опубліковано з особистого дозволу автора