Війна в Перській затоці стала першою по-справжньому "телевізійною" війною

Ірина Верещук: Відтоді вплив світових медіа на міжнародну політику, особливо у кризових ситуаціях, неухильно зростає.
Фото: пресслужба Ірини Верещук

Основним джерелом інформації про війну в Перській затоці для країн Заходу став телеканал CNN, і саме ті події стали початком трансляцій новин у форматі стримінгу з ефектом присутності, зазначила нардепка від "Слуги народу" Ірина Верещук.

30 років тому, 29 листопада 1990 року, Рада Безпеки ООН прийняла резолюцію №678, що дозволяє використання сили проти Іраку в разі, якщо іракські війська не будуть виведені з Кувейту. У результаті військової операції, що проводилася міжнародною коаліцією в лютому 1991 року, Кувейт був звільнений.

Станом на лютий 2019 року Ірак у якості репарацій за військове вторгнення й окупацію країни виплатив Кувейту майже $48 млрд і залишився винен ще приблизно 4,5 млрд.

Та війна в Перській затоці стала першою по-справжньому "телевізійною" війною. Основним джерелом інформації для країн Заходу став телеканал CNN. Саме ті події започаткували трансляції новин у форматі стримінгу з ефектом присутності. За ходом бойових дій можна було спостерігати практично у прямому ефірі. Відтоді вплив світових медіа на міжнародну політику, особливо у кризових ситуаціях, неухильно зростає.

Джерело: Ірина Верещук / Facebook