Імовірність загинути у ДТП у Росії в 142 рази вища, ніж від рук терориста. Значення терактів сильно перебільшено

Російський опозиційний політик Дмитро Некрасов підкреслює, що в 2000–2016 роках імовірність загинути внаслідок теракту в Росії була в дев'ять разів більша, ніж у країнах Євросоюзу.

Не так давно ФСБ допитувала мене щодо моїх зв'язків із міжнародним тероризмом, а тепер мене запрошують на федеральний канал обговорювати, як правильно з цим тероризмом боротися. Ну, мабуть, як великого фахівця.

Очевидно, розповідав усім про те, що тероризм неможливо перемогти.

Якщо серйозно, то почитав перед ефіром трохи статистики та зробив такі цікаві спостереження:

1. Останні події в Європі ми сприймаємо як розгул тероризму, однак якщо підсумувати п'ять найбільших країн Європи (Великобританія, Іспанія, Італія, Франція, Німеччина), то в них у 1970-ті на рік від тероризму в середньому гинуло 220 осіб, у 1980-ті – 200 осіб, а в 2010-ті – всього 47 людей на рік. Навіть у "піковому" 2016 році від тероризму в цих країнах загинуло 143 людини, що помітно менше за "середні" показники 70-80-х і в рази менше за "пікові" роки того періоду.

2. У ЄС у 2000–2016 роках від тероризму загинуло 795 осіб, у РФ за той самий час від тероризму загинуло 2480 людей. Тобто з урахуванням чисельності населення у РФ імовірність загинути від рук терориста була майже в дев'ять разів більшою, ніж у ЄС.

Навіть якщо брати останні чотири роки, коли в нас стало помітно спокійніше, а в Європі стався сплеск, ми побачимо, що в ЄС за цей період від терору загинуло 300 осіб, а в РФ – 309. Отже, досі ймовірність загинути від рук терориста в РФ у два з гаком рази більша.

На цьому тлі заяви про те, як ми захистимо Європу від терористів, звучать наївно.

3. Думка тривіальна, але її краще все-таки проілюструвати.

У РФ імовірність загинути від ДТП у 142 рази вища, ніж від теракту, а від кримінального чи побутового вбивства в 160 разів вища, ніж від теракту. Тобто значення самих терактів у реальній громадській безпеці сильно перебільшено новинами, а ресурси, які витрачають на боротьбу з ними, непропорційні до масштабів проблеми, якщо дивитися на неї не медійно-емоційно, а статистично-розсудливо.

На цьому тлі той факт, що шанс загинути від убивства в тій же Іспанії у 18 (!) разів менший, ніж у Росії, а в ДТП – утричі менший, свідчить про рівень безпеки в Іспанії порівняно з Росією набагато більше, ніж злагодженість дій поліцейських на Рамбла.

Джерело: Дмитрий Некрасов / Facebook

Опубліковано з особистого дозволу автора