Планування таких складних операцій, як справа Скрипалів, далеко за межами можливостей російських і будь-яких інших спецслужб
28 вересня, 2018, 17:22
Для російських спецслужб, з їхнім нерозумінням і неприйняттям "сучасності", проведення успішних складних операції менш імовірне, ніж для кого-небудь ще, вважає російський економіст і опозиціонер Дмитро Некрасов.
Розквітлі пишним цвітом конспірологічні версії про те, що епічний провал російських спецслужб у справі Скрипалів не може бути випадковістю і є частиною хитрющого плану російських силовиків спалити всі мости до ймовірного примирення із Заходом, не враховують двох очевидних моментів:
- планування таких складних і багатоходових операцій з подальшою реалізацією запланованого далеко за межами можливостей російських і будь-яких інших спецслужб. Весь мій особистий досвід участі у світових змовах, а також спостереження за подіями навколо, однозначно свідчать, що придумати і реалізувати складну комбінацію у сучасному багатофакторно-мінливому світі практично неможливо. Водночас для російських спецслужб, з їхнім екзистенційним нерозумінням і неприйняттям "сучасності", успішні складні операції ще менш імовірні, ніж для когось ще;
- будь-яка конспірологічна теорія (викладена вище або, наприклад, що українці Boeing збили, щоб підставити Росію) не враховує асиметрії ризиків і вигод. Абсолютно конкретні ризики такого хитрого плану становлять абсолютно конкретні люди, які планують і реалізовують, а вигоду від його реалізації отримують якісь вельми абстрактні сутності.
У реальному житті, як правило, усе навпаки – люди прагнуть до максимізації особистої вигоди завдяки суспільним інтересам. Із власної ініціативи нести високі особисті ризики заради хитрої схеми з абстрактними бенефіціарами ніхто не буде.
Джерело: Дмитрий Некрасов / Facebook
Опубліковано з особистого дозволу автора