Влада Німеччини не сумнівається в тому, що до отруєння Скрипалів у Солсбері причетна Росія
Німеччина повністю довіряє висновку британської сторони про те, що до отруєння колишнього російського шпигуна Сергія Скрипаля та його доньки Юлії причетні співробітники російської військової розвідки, заявила офіційний представник МЗС Німеччини Марія Адебар.
Влада Німеччини вважає обґрунтованими підозри і висновки Лондона про те, що Росія причетна до отруєння Сергія і Юлії Скрипалів. Про це 17 вересня на брифінгу в Берліні заявила офіційний представник МЗС Німеччини Марія Адебар, повідомляє "Укрінформ".
"Ми маємо повну довіру до оцінки британської сторони про те, що у випадку з двома підозрюваними йдеться про співробітників російської військової розвідки і про те, що ця операція, з великою часткою вірогідності, була схвалена на урядовому рівні", – сказала вона.
За словами дипломата, Німеччина не буде ставити під сумнів інформацію, надану британськими партнерами.
Скрипаля і його дочку Юлію отруїли в березні 2018 року в британському Солсбері нервно-паралітичним агентом "Новачок". Жінку виписали з лікарні у квітні, а колишнього шпигуна – у травні.
5 вересня у прокуратурі Британії назвали імена підозрюваних у нападі на Скрипалів – це росіяни Олександр Петров і Руслан Боширов. Прем'єр-міністр країни Тереза Мэй підкреслила, що вони є офіцерами Головного розвідувального управління Генштабу РФ.
5 вересня у МЗС РФ заявили, що фото й імена Петрова і Боширова ні про що їм не говорять. Але 12 вересня президент РФ Володимир Путін повідомив, що в Росії знають, хто такі Петров і Боширов. За словами глави Кремля, це звичайні цивільні особи, вони "самі з'являться і про себе розкажуть".
13 вересня російський пропагандистський телеканал Russia Today опублікував інтерв'ю з Петровим і Бошировим. Вони заявили, що дійсно були в Солсбері в березні, але їздили туди виключно на екскурсію. Свою причетність до отруєння і до роботи у ГРУ вони заперечували.
Наступного дня The Insider і Bellingcat опублікували копію заяв Петрова на отримання внутрішнього паспорта з позначкою "цілком таємно". Джерела розслідувачів уважають, що вона може свідчити про його причетність до спецслужб. Така сама позначка є і на файлах з відомостями про Боширова.
Журналісти ABC News та Independent змогли в ніч на 14 вересня зателефонувати за номером, указаним у довідці з Федеральної міграційної служби на паспорт Петрова, яку опубліковали The Insider і Bellingcat, у приймальню міноборони Росії.