В Україні зародилася велика історія під назвою "початок неродинних трансплантацій". Для пацієнтів ця послуга безкоштовна
"Найбільше всього я хотіла обійняти маму" – це слова Елі, яка стала першою дорослою пацієнткою, якій в Україні пересадили кістковий мозок від неродинного донора.
Еліну виписують зі стаціонару. І ми приїхали привітати її з першою перемогою – кістковий мозок почав приживлення, аналізи нормалізуються, і маємо позитивний прогноз.
18-річна дівчина з 2019 року почала боротьбу з гострою, дуже складною лейкемією. Після виходу з ремісії, яка сталася навесні, єдиним шансом на порятунок була трансплантація кісткового мозку.
Ми в Україні готувалися в цьому році розпочати неродинні трансплантації кісткового мозку дорослим пацієнтам. І доля так склалася, що першим пацієнтом стала вже, без перебільшення, наша Еля.
Навесні до мене звернулася Наталя, мама Еліни. Після майже двох років лікування – рецидив. Наталя була в розпачі. Бо трансплантацію потрібно було робити терміново (підготовка до самої операції займає дуже багато часу), а коштів на лікування за кордоном у сім'ї немає.
Мама наполягла, що вони готові стати першими, бо вірять нашим українським лікарям. Так вони і потрапили в Черкаський обласний онкологічний диспансер. Віктор Парамонов, керівник диспансеру, погодився, і ми почали підготовку. Наради, зустрічі, залучення лікарів, які вже мають досвід таких трансплантацій. [Завідувач відділення трансплантації кісткового мозку в Охматдит] Олександр Лисиця допомагав на кожному кроці.
[Представники Українського реєстру донорів кісткового мозку] Роман і Юлія Куць організували пошук і підвезення клітин із Німеччини. [Учасник експертної групи з питань надання вторинної та третинної медичної допомоги Директорату медичних послуг] Василь Стрілка контролював із Міністерством охорони здоров'я цей процес. [Засновниця Всеукраїнської платформи донорства] Ірина Заславець, як завжди, зробила все, щоб як можна більше українців через ЗМІ дізналися про початок трансплантацій. Довго перелічувати всіх причетних – це неймовірна командна робота. Злагоджена робота на результат!
Тут кожен став частиною великої історії під назвою – початок неродинних трансплантацій в Україні!
"Я ні на секунду не сумнівалася в наших лікарях. Я довірилася їм. Я вдячна, що саме в той час, коли мені потрібна була трансплантація, це стало можливим в Україні", - сказала сьогодні Еліна.
Я щиро вірю і роблю для цього все необхідне, щоб кожен український пацієнт мав змогу лікуватися в Україні. За всі трансплантації сплачує Міністерство охорони здоров'я України в рамках пілотного проєкту. 2,5 млн гривень – це тариф для держави на такий вид трансплантації. Для пацієнтів трансплантації безкоштовні.
Джерело: Оксана Дмитрієва / Facebook
Опубліковано з особистого дозволу автора