Порошенко дискредитує вакцинацію серед населення. Це явно не імпонує статусу колишнього президента, який хизується своєю проєвропейськістю

Фото: Владимир Фесенко / Facebook

Від політиків масштабу п'ятого президента України Петра Порошенка хотілося б бачити зваженіший підхід до заяв, які можуть вплинути на боротьбу з пандемією коронавірусу, заявив політолог, голова Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.

Українській політиці традиційно притаманні деякі речі, які в усталених демократіях давно вважають нормою. Навіть коли держава стоїть на порозі глобальних викликів, нашим протиборчим елітам складно консолідуватися для розв'язання цих проблем. На жаль, у гонитві за владою домінують егоїстичні політичні інтереси, ставка передусім робиться на підвищення власних рейтингів. Це можна пояснити низьким рівнем політичної культури та відсутністю сильних інституцій.

Але навіть на цьому тлі дуже дивним виглядає вчорашній випад Петра Порошенка на погоджувальній раді Верховної Ради проти вакцини AstraZeneca (Covishield). Дискредитація самої вакцинації серед українського населення явно не імпонує статусу колишнього президента і політика, який хизується своєю проєвропейськістю. Від політиків його масштабу хотілося б бачити зваженіший підхід до заяв, які можуть вплинути на боротьбу з пандемією.

Спічрайтери лідера партії "Європейська солідарність" мають знати, що виготовлену британцями в Індії вакцину сертифікувала ВООЗ, її постачання заплановане в такі країни, як Канада, а не лише у країни, що розвиваються. Але в гонитві за резонансними заголовками політтехнологи Петра Порошенка не погребували скотитися в настільки маргінальні заяви та махровий антивакцинний популізм.

Джерело: Владимир Фесенко / Facebook

Опубліковано з особистого дозволу автора