Половина нинішніх депутатів зайшла до Ради в одних кальсонах, а тепер їхні декларації сяють усіма кольорами успішних капіталістів
Українські політики та чиновники повинні звітувати про свою діяльність та бездіяльність, зазначила телеведуча і генеральний продюсер телеканалу ZIK Наталя Влащенко.
Гаврилюк на Mercedes (автомобіль, біля якого журналісти бачили нардепа, схожий на Kia Sorento першого покоління, що випускався до 2009 року. – "ГОРДОН"). І чого всі так сполошилися?
Адже половина нинішніх депутатів зайшла до Ради, образно кажучи, в одних кальсонах, а тепер їхні електронні декларації сяють усіма кольорами успішних капіталістів.
Прізвища називати? Правильно, самі знаєте.
І навіть ті люди, які починали антикорупційний бій зі знімних квартир, тепер придбали елітне житло за $0,5 млн. Багато з них не ходить до мене на ефіри через надумані приводи. Скажімо, Лещенко вважає, що я маю попросити в нього вибачення за публічні запитання – як він зміг купити квартиру за настільки низькою ціною (тоді цей дім будувала компанія Тігіпка).
Андрій Парубій ще два роки тому повідомив мені телефоном: "Ви сказали, що у мене чотири квартири, я до вас більше не прийду!" На що я спікерові дуже ввічливо пояснила, що, значить, він неправильно заповнив декларацію, написавши одну квартиру чотири рази (із різними власниками, членами своєї сім'ї). І навіть в ефірі потім це уточнила, щоб він не переймався. Скрін цієї декларації потім довго зберігала. А потім набридло: зрозуміла, це вигаданий привід.
Формальний голова фракції "Народного фронту" Максим Бурбак телефоном повідомив, що не буде ходити на ефіри, бо я написала у Facebook, що він володіє парком машин, а це не його, а дружини.
Світлана Заліщук як образилася чотири роки тому через запитання щодо декларацій (її та Сергія Лещенка), так більше і не з'являється.
У Ляшка і Лозового — свої приводи.
Насправді всі ці люди просто не хочуть гострих дискусій щодо особистої відповідальністі. Та й сам Гаврилюк, знаєте, більше не поспішає до журналістів.
Список можна продовжити депутатами БПП, Радикальної партії та всіх інших фракцій.
Зауважте, друзі, усі наші депутати дуже чутливі до майнових питань. Їх не тягне у бік гострої дискусії, відкритих відповідей. Якщо звіт уряду — то обов'язково як виступ агітбригади. Якщо прихід міністра — у дружнє медіа.
У політиці вони поводяться як маленькі примхливі дівчатка. Мотиви неприходу на ефір до журналіста невигадливі:
- ви написали у Facebook... Я не прийду;
- ви спитали про гроші... Ви образили підозрою;
- ви брали інтерв'ю у ПортНова... Нам сказали до вас не ходити... (Це депутати "Народного фронту").
Причому без усілякого сорому, з якимись грайливими натяками на "моральну складову".
Треба визнати, що Верховна Рада розшарувалася щодо службових обов'язків на спікерів та капіталістів. Одні ходять по ефірах, інші – "у складі делегацій" десь у вічному польоті і "тьорках"...
Дорогі політики й чиновники! Людям набридли ваші особисті образи, ваше боягузтво, ваш цинізм, ваше лукавство. Політика – це відкритість, прозорість, чесна розмова з виборцем і розуміння своєї ролі.
Ви всі повинні виходити до людей і звітувати про свою діяльність. А також про свою бездіяльність і брехню. Це не ваше право, це ваш обов'язок. В іншому разі наступні вибори – не ваші.
До речі, є одна людина, з якою у мене була маса гострих дискусій, але вона завжди готова їх продовжити. Це Віталій Шабунін. У цьому сенсі він, звісно, боєць. Можливо, тому, що ще не у Раді.
Джерело: Наташа Влащенко / Facebook
Опубліковано з особистого дозволу автора