Парламентські вибори у Франції: єврооптимісти кладуть на лопатки євроскептиків
Напередодні парламентських виборів у Франції екс-нардеп Віталій Журавський у статті для сайта "ГОРДОН" розповів, які результати прогнозують соціологи й завдяки чому президент Еммануель Макрон може закріпити свій успіх.
Президентські вибори у Франції, які завершилися тріумфальною перемогою Еммануеля Макрона, подарували йому ідеальну можливість зацементувати успіх попередньої кампанії на парламентських виборах, перший тур яких відбудеться сьогодні, 11 червня.
Остання соціологія показує, що партія Макрона "Республіка на марші" вже в першому турі виборів може розраховувати на 31% голосів виборців, які визначилися. А другий тур голосування взагалі може подарувати Макрону від 397 до 427 мандатів із 577 місць у Національній асамблеї. Головний конкурент партії Макрона – "Республіканці та союз демократів і незалежних" може розраховувати на 22%, "Франція непокірних" – на 11,5%, "Соціалісти" – на 8,5% голосів.
Острах французів – джокер у президентській кишені
Запорука успіху партії президента – відлуння успішно проведених президентських перегонів у поєднанні із вдало підібраними гаслами. Макрон обіцяє французам саме те, що більшість із них хоче почути. Це насамперед збільшення кількості поліцейських і жандармів на 10 тисяч. Тотальний страх усе ще панує в серцях французьких громадян після серії терактів. Люди хочуть безпеки, і Макрон її пропонує.
Його партія "Республіка на марші" зобов'язалася жорстко карати підприємців, які фінансово дискримінують жінок. Він обіцяє надати рівні права на декрет усім жінкам, незалежно від їхнього соціального статусу, а також допомогти жінкам поєднати кар'єру та сімейні обов'язки. Народ схвалює ідеї партії Макрона зменшити податок за проживання для 8 з 10 французів, а також надати €15 млрд на освіту безробітним для їхнього подальшого працевлаштування. Ну і, звичайно, кому може не сподобатися пропозиція зобов'язати всі шкільні їдальні мати 50% біопродуктів?
Соціальний ліфт від "Республіканців"
Друга за рейтингом політична сила країни – "Республіканці та союз демократів і незалежних" успішно грає на обіцянках забезпечити соціальний ліфт для людей із невеликими доходами. Політики від цієї сили обіцяють підняти фінансовий статус соціальних працівників, які надаватимуть допомогу особам похилого віку, в основному за місцем їхнього проживання.
Поразка націоналізму?
Марін Ле Пен після 40% голосів у другому турі президентських виборів розраховувала якщо не повторити успіх попередньої кампанії, то значно посилити свої позиції у французькому парламенті – Національній асамблеї. Утім, соціологи пророкують висуванцям "Національного фронту" поразку на всіх фронтах. А проте Ле Пен продовжує загравати зі своїм виборцем обіцянками захищати тільки французький ринок і Францію від зовнішнього втручання, від Брюсселя, а також істотно зменшити кількість емігрантів.
Нокдаун для "соціалістів" – справа вирішена
На цих виборах тотальної поразки зазнають соціалісти. Це плата за провал політики Франсуа Олланда. Його партія своєю бездіяльністю відродила комуністів, які стали більшістю у партії "Франція непокірних".
Із 52 мільйонів потенційних виборців, занесених до списків, виявили бажання голосувати тільки 60% громадян країни. Виходячи з досвіду політичного життя Франції, частина їх не прийде, а частина кине порожні бюлетені, "голосуючи" проти всіх політичних гравців.
Висновок – тотальна перемога єврооптимістів, які на виборах до Національної асамблеї здобудуть абсолютну більшість мандатів. Цього разу, як і у президентській кампанії, великий капітал, засоби масової інформації, зірки шоу-бізнесу, кінематограф зробили ставку на тих, хто виступає за зміцнення Євросоюзу. На жаль, тема України на цьому етапі парламентських виборів не звучала.
P. S. Чимало представників молодої французької генерації пропонують перейти на електронне голосування за принципом, який діє у США. Вони переконані – це дасть можливість заощадити час, гроші, збільшити кількість осіб, які візьмуть участь у виборах, а головне – нівелювати панування люмпена під час визначення майбутнього країни.