Посадіть їх у вересні на порожні грядки – за місяць зберете врожай. Рослини, яким не потрібна спека
У вересні садівники зосереджуються на зборі врожаю й консервації, але це не означає, що нові посадки не актуальні. Про рослини, які варто посадити у вересні, розповів УНІАН.
Що можна посадити у вересні?
Озимі овочі
Цибулю й часник висаджуйте наприкінці вересня, щоб вони не проросли до свого часу. Обирайте озимі сорти, які можна садити аж до листопада в південних регіонах України.
Озиму петрушку сіють із кінця вересня до початку жовтня. Хоча вона гірше сходить, ніж весняна, але добре зимує. Кладіть більше насіння й накривайте ділянку плівкою на зиму.
Редиска – це невибаглива культура, яка швидко дозріває. Висівайте скоростиглі сорти у вересні – і вже за три тижні зберете врожай. Редиска не боїться морозів і не потребує багато світла.
Озима полуниця краще приживається, ніж весняна, і дає ягоди вже наступного року. Садити її можна з початку вересня до середини жовтня, важливо встигнути до перших серйозних заморозків.
Салати й прянощі
Ці культури швидко ростуть і дають урожай у найкоротші строки. Наприклад:
- горох (мікрозелень) дозріє за 20 днів;
- листова гірчиця витримує мінусові температури й дозріває за два-три тижні. Крес-салат готовий до зрізання за 12–15 днів;
- салат-латук витримує будь-які заморозки, зрізати можна за місяць;
- рукола дозріває за два-три тижні;
- шпинат можна посіяти на початку вересня, а до кінця місяця накрити плівкою.
Квіти
Вересень – чудовий місяць для саджання багаторічних квітів, що дасть їм змогу краще прижитися і швидше зацвісти наступного року.
На початку місяця висівайте первоцвіти з дрібними цибулинами, такі як проліски, мускарі, крокуси.
Протягом усього вересня можна садити нарциси, гіацинти, тюльпани, айстри, чорнобривці (наприкінці місяця).
Для багаторічних квітів, таких як півонії, гортензії, дельфініуми, маргаритки, клематиси, флокси й незабудки, вересень також підходить.
Перед саджанням розпушіть ґрунт і внесіть добрива, залежно від уподобань обраних квітів.
Троянди висаджують із 20 вересня до середини жовтня. Це дасть їм змогу вкоренитися до настання холодів. У листопаді підживіть і замульчуйте їх, а на зиму вкрийте плівкою або агроволокном.
Ягідні кущі
Осіннє саджання малини дасть можливість отримати врожай уже наступного року. Візьміть кілька кореневих живців із дорослого куща, підживіть ділянку гноєм або перегноєм і висадіть на сонячному місці. Не забудьте про зимове укриття в листопаді.