Щоб лози не хворіли після збору винограду, обприскайте їх цим настоєм – улітку подвоїте урожай
5 вересня, 15:15
Вирощування винограду потребує постійної уваги. Лози часто хворіють і дають недостатній урожай. Як підготувати їх до наступного сезону, розповіла експертка з догляду за садом і городом Олена Чайковська у Facebook.
- Після збору винограду важливо не залишати кущі без уваги, особливо якщо вони хворі. Хвора лоза погано визріває й зимує, що може призвести до вимерзання бруньок і проблем з обрізанням навесні. Щоб забезпечити здоровий урожай наступного року, необхідно провести комплексну обробку.
- Якщо виноград уразили хвороби або ви хочете запобігти ймовірним проблемам, рекомендовано використовувати комбіновані препарати: один для боротьби з оїдіумом, інший – для мілдью, і засіб від кліща. Ефективною є схема з препаратами "Фалькон" і "Ридоміл Голд", доповнена засобом від кліща ("Санмайт", "Актеллік", "Ескаліп", "Вертімек", "Антікліщ" або "Прованто Майт"). Також можна використовувати "Топаз" проти оїдіуму й "Танос" – проти мілдью.
- Восени, після опадання листя, виноградник бажано обробити залізним купоросом, особливо якщо кущі були хворі. Для здорових кущів достатньо провести обробку залізним або мідним купоросом після того, як опало листя. Для профілактики можна також застосувати препарати "Шавіт" або "Стробі".
- Не забувайте про обробку лози монофосфатом калію, що допоможе їй визріти перед зимою. Рекомендовано провести три – п’ять обробок по листю, використовуючи приблизно 200 г монофосфату калію, розділивши його на чотири обробки (50 г на 10 л води) протягом серпня – вересня. Обробку краще проводити по листю, оскільки калій довго засвоюється через корінь і лоза може не встигнути визріти.