Зробіть це в жовтні – і плодові дерева не замерзнуть у морози. Експерти розповіли, чим удобрювати яблуні та груші в середині осені

Осінні добрива не мають містити азот, тому що призначені для підготовки плодових дерев до зими
Фото: depositphotos.com

Середина осені – найкращий час для внесення добрив для підживлення плодових дерев. Про те, як це зробити, 24 жовтня в новій публікації розповіли автори Instagram-блогу про садові та польові роботи "Рослини від Василя Івановича".

За словами експертів, осінні добрива не мають містити азот, оскільки призначені для підготовки плодових дерев до зими. Вони сприяють здеревінню молодих пагонів і кори, допомагають деревам впоратися із зимовими морозами.

Автори публікації радять щороку у середині осені удобрювати сад сірчанокислим калієм із розрахунку 30 г на 1 м&³2; пристовбурного кола. Також підживити яблуні та груші можна комплексним осіннім добривом згідно з інструкцією або монофосфатом калію, використовуючи 10–15 г препарату на 10 л води.

Також у жовтні експерти радять провести вологозарядний полив, а після нього зробити мульчування пристовбурових кіл перегноєм або компостом.

"Навесні під час танення снігу ця мульча послужить додатковим живленням", – зазначили експерти.

Контекст:

Восени яблуні також потребують достатнього поливу. Його потрібно проводити після збирання врожаю і до настання заморозків. Оптимальний час для поливу – вересень – жовтень, коли температура повітря не нижча від +5 °С.