Як і навіщо замочують горіхи. Лайфхак, завдяки якому продукт стане набагато смачнішим, кориснішим і чистішим

Під час замочування горіхи, зокрема, очищаються від бруду
Фото: depositphotos.com

Щоб горіхи стали смачнішими й краще засвоювалися, їх необхідно попередньо замочувати. Про це в коментарі українському кулінарному сайту Shuba розповіла українська нутриціологиня Дар'я Романовська.

За словами експертки, попереднє замочування горіхів суттєво покращить їхні смакові якості, а сам продукт стане набагато чистішим.

"Ви помітите, що вимочені волоські горіхи не мають такого терпкого смаку. Це відбувається тому, що із замочуванням дубильні речовини вимиваються, а горіх стає м'якшим і маслянистим, – ідеться в публікації. – До того ж під час замочування видаляється більше бруду: уже через 20 хвилин вода стане коричневою. Через кілька годин основний відсоток пилу, залишків і дубильних речовин зі шкірки потрапляє у воду, і горіх стає більш приємним на смак".

Окрім того, зазначила нутриціологиня, у процесі замочування горіхи починають проростати, що збільшує їхній "поживний профіль".

"Вода прибирає з горіхів антинутрієнти, які можуть нашкодити шлунково-кишковому тракту, викликавши здуття та неприємні відчуття", – наголосила експертка.

Як правильно замочувати горіхи

Замочувати горіхи можна від 20 хвилин до 12 години. Для цього покладіть їх у скляний контейнер із водою, накрийте герметичною кришкою й залиште на ніч у холодильнику. Замочувати горіхи у пластиковому посуді не рекомендують.