Як зберегти молоду зелень. Поради

Зелень можна заморозити
Фото: depositphotos.com

Щоб узимку забезпечити себе вітамінами, потрібно запастися молодою зеленню вже на початку літа. Найкращі методи зберігання цього продукту назвав сайт "Сім'я і дім".

Заморожування

Заморожувати можна базилік, кріп, м'яту, петрушку, мелісу й чебрець. Цим самим способом можна зберегти й коріння пряних трав і рослин – петрушки та селери.

Подрібнені трави потрібно укласти у форми для льоду, залити водою (або слабким овочевим бульйоном) і відправити в морозильну камеру. Листя і стебла можна викласти на дошку для нарізки, заморозити, розкласти по окремих мішечках або контейнерах і герметично закрити.

Після такої обробки трави можна зберігати шість-сім місяців.

Олія

Цей метод консервації підійде для зберігання базиліка, лаванди, м'яти, орегано, розмарину, шавлії, кмину.

Висушені трави потрібно залити прогрітою якісною олією. Краще обрати оливкову. Ємність залишити на світлі на два-три тижні. Консервовані прянощі можна процідити й використовувати за призначенням.

Для приготування зеленої олії на 1 л беруть одну велику жменю зелені.

Оцет

Для оцтової консервації підходять кріп, базилік, шавлія, кмин та естрагон. Можна використовувати суміш трав.

Трави потрібно промити, висушити, покласти у пляшки й залити підігрітим винним оцтом (з білого вина). Перед тим як закорковувати пляшку, її потрібно трохи струсити. Настояти оцет три – чотири тижні. За бажанням процідити й використовувати для заправки салатів і приготування соусів.

Контекст:

Для чого потрібно заморожувати молоко, можна дізнатися тут.