HBO Max повернув фільм "Віднесені вітром" із доповненням про історичний контекст
Перед переглядом фільму "Віднесені вітром" 1939 року на американському стримінговому сервісі HBO Max глядачі зможуть прослухати лекцію вченої-кінематографістки Жаклін Стюарт про застарілі погляди авторів стрічки на расові відносини.
Американський стримінговий сервіс HBO Max повернув до показу фільм "Віднесені вітром" 1939 року із двома додатковими відео, в яких ідеться про історичний контекст стрічки. Про це повідомляє Variety.
Перед показом глядачі зможуть подивитися і прослухати лекцію вченої-кінематографістки Жаклін Стюарт на тему расизму. У лекції Стюарт розмірковує, чому "Віднесені вітром" потрібно пояснювати й обговорювати. Другий ролик, який іде перед переглядом, це відеозапис панельної дискусії "Складна спадщина" "Віднесених вітром", яка пройшла на Фестивалі класичного кіно у квітні 2019 року.
На думку Стюарт, продюсер Девід О. Селзнік розумів, що темношкірі слухачі були глибоко стурбовані тим, як фільм розглядає тему рабства, і його ставленням до темношкірих персонажів.
Учена-кінематографістка зазначила, що зображення поневолених темношкірих людей у стрічці "Віднесені вітром" як слуг, які вирізняються своєю відданістю білим господарям, відповідає старим расовим стереотипам. "Фільм розглядає цей світ через призму ностальгії та заперечує жахи рабства, а також спадщину расової нерівності. Дивитися "Віднесених вітром" може бути незручно, навіть боляче. Проте важливо, щоб класичні голлівудські фільми були доступними нам у їхньому оригінальному вигляді для перегляду й обговорення", – заявила Стюарт.
Стримінговий сервіс HBO Max 9 червня прибрав із доступу фільм "Віднесені вітром", у сюжетній лінії якого є пропаганда расизму.
Тоді представник платформи заявив, що найближчим часом фільм буде доступним до перегляду з позначкою, що в ньому міститься "спірна інформація". Водночас сюжетна лінія фільму залишиться без змін, оскільки "зробити інакше означало б те саме, що стверджувати, ніби цих упереджень ніколи не існувало".
Фільм "Віднесені вітром" зняв режисер Віктор Флемінг за мотивами однойменного роману Маргарет Мітчелл. Прем'єра фільму відбулася 15 грудня 1939 року в Атланті.
Фільм здобув вісім "Оскарів". За сюжетом картини головна героїня Скарлетт О'Хара використовує в ролі домашньої прислуги людей із темним кольором шкіри.
У США після смерті афроамериканця Джорджа Флойда, який загинув 25 травня через жорстке затримання поліцейськими, почалися антирасистські протести.
Демонстранти вийшли на вулиці й почали закидати поліцейські дільниці петардами і пляшками.
Пізніше про свою участь в акції заявили співачка Дженніфер Лопес і син Вікторії та Девіда Бекхемів Бруклін Бекхем.
2 червня американські зірки ініціювали в соціальних мережах антирасистський рух Blackout Tuesday, виставивши на своїх сторінках квадрати чорного кольору.