Дружина Макаревича: Якщо найближчим часом почую від когось про "братні народи", мені захочеться цю людину вдарити
"Тільки більше ніж три роки тому, пам'ятаю, сиділа у висотному барі в Аддіс-Абебі та з деяким збентеженням і незручністю відповідала своїм туристам, що в гості до Москви навряд чи полечу, оскільки робити мені там нічого і "вже краще ви до нас". У Бога гарне почуття гумору, тому досить скоро я виявила себе на Красній площі і все заверті... Ну, я думаю, ви в курсі", – написала вона, маючи на увазі знайомство з майбутнім чоловіком.
За словами Кляйн, опинившись у Москві, вона була засліплена "розкішшю російської столиці".
"Розкіш життя в російській столиці, на жаль, багатьох засліплює і вводить в оману, приховуючи те абсолютне зло, яке являє собою ця країна сьогодні. І хоча в Росії мені пощастило бути знайомою з багатьма прекрасними, порядними людьми, на жаль, їхніх голосів практично не чути, а життя тих, хто кричить трохи голосніше, перебувають у небезпеці, і це не фігура мовлення", – зазначила бізнесвумен.
Вона зізналася, що їй доведеться домовлятися зі своєю совістю напередодні вильоту до Москви. "Я не знаю, як мені купувати квиток до Москви сьогодні і як домовитися про це з власною совістю. Боюся, що якщо найближчим часом я почую від когось про "братні народи", мені захочеться цю людину вдарити", – резюмувала вона.
Контекст:
Росія розпочала вторгнення в Україну. Онлайн-репортаж
У 2014 році, одразу після окупації Криму, Росія розпочала збройну агресію на сході України. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку і російською армією й підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, попри факти й докази, які надає Україна.
У 2015 році Верховна Рада України визнала підконтрольні Росії райони Донецької та Луганської областей тимчасово окупованими територіями.
21 лютого 2022 року Рада безпеки РФ розглянула питання визнання "незалежними республіками" незаконних збройних формувань "ЛДНР". Ніхто із членів Ради безпеки РФ не виступив проти такого визнання.
Пізніше того ж дня президент РФ Володимир Путін оголосив про визнання "незалежності" окупованих територій України та підписав відповідні укази у присутності ватажків незаконних збройних формувань "ДНР" і "ЛНР" Дениса Пушиліна та Леоніда Пасічника. Укази офіційно передбачають введення російських військ на територію ОРДЛО для "підтримання миру".
Дії РФ засудили у Євросоюзі та США. США вже ввели санкції проти "ЛДНР", низка країн анонсували обмеження. Президент США Джо Байден своїм указом заборонив американцям інвестувати, вести торгівлю та фінансові операції з ОРДЛО. Також документ передбачає можливість запроваджувати санкції проти осіб, які після підписання указу і далі вестимуть економічну діяльність у цих регіонах, обійматимуть високі посади в компаніях, які працюють в ОРДЛО, або співпрацюватимуть з особами, які підпадуть під санкції за цим документом.
Канада і Великобританія анонсували санкції у зв'язку з рішенням Путіна.
У зв'язку з подіями скликали Раду нацбезпеки і оборони України, її засідання перервали, але не закрили.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що рішення РФ про визнання "незалежності" так званих "ЛДНР" Київ розцінює як порушення суверенітету і територіальної цілісності України. Також воно може означати односторонній вихід РФ із Мінських угод та ігнорування рішень у межах нормандського формату, додав Зеленський.
Уранці 24 лютого президент Путін оголосив про "спеціальну воєнну операцію" російських військ в Україні. Почалося нове вторгнення російських військ.
За даними радника глави МВС України Антона Геращенка, російські війська обстрілюють Україну з артилерії, зокрема з "Градів", є загиблі.
Міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що українська армія тримає оборону і дає відсіч російським військам.
Генштаб ЗСУ повідомляє про п'ять збитих російських літаків і один збитий російський гелікоптер.