Джамала: Разом ми сильні. Немає західної, східної чи центральної. Є зараз єдина Україна, єдина в усьому – це наш дім!

Джамала: Друзі, зараз дуже важливо, щоб ми були максимально сильними, терплячими та люблячими
Фото: jamalajaaa / Instagram
Українська співачка, переможниця "Євробачення 2016" Джамала 7 березня в Instagram звернулася до українців із закликом бути єдиними.

"Друзі, зараз дуже важливо, щоб ми були максимально сильними, терплячими та люблячими. Я знаю, важко зберігати спокій. Російська пропаганда буде намагатися максимально нас розгойдати, щоб розділити. Ми всі пам'ятаємо притчу про віник. По одній соломинці нас легко зломити. А разом – ніколи. Разом ми сильні. Немає західної, східної чи центральної. Є зараз єдина Україна, єдина в усьому – це наш дім! Наша мова, наша культура, історія. Є Україна, і ми захищаємо її разом”, – заявила співачка.

Джамала зазначила, що іноді хочеться роздратуватися, посваритися з тими, хто поруч: батьками, дітьми, друзями, але закликала не зриватися на них.

"Це неправильний напрямок злості. Заплющте очі, зробіть вдих-видих і спрямуйте свою агресію на російського "царя". Відправте корабель якомога далі", – закликала вона.

Також Джамала попросила невпинно дякувати всім, хто поруч: українській армії, територіальній обороні, волонтерам, політикам, артистам, які роблять усе, щоб зберегти країну.

"Поважаймо одне одного! Нам усім доведеться відбудовувати та прибирати наші міста після перемоги. Це як бути справжнім подружжям, це як стати батьками один раз на все життя. Слава Україні! Героям слава!" – завершила вона пост.

Подивитися цю публікацію в Instagram

Публікація від Jamala (@jamalajaaa)

Контекст:

Уранці 24 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив про вторгнення російських військ до України. Він заявив, що мета РФ – "демілітаризація та денацифікація України". Приблизно о 5.00 збройні сили РФ атакували Україну з півдня, півночі (зокрема з території Білорусі) та сходу. Вони почали обстрілювати українські позиції на Донбасі, завдали ракетно-бомбових ударів по низці аеродромів та інших військових об'єктах. Російські війська атакують житлові квартали, дитячі садки й лікарні. РФ застосовує в Україні реактивні системи залпового вогню "Град" і "Ураган", завдає авіаударів.

Точна кількість жертв російської агресії наразі невідома. Українська влада повідомляла, що станом на 28 лютого загинуло 352 мирні жителі, поранення дістало 2040 осіб (новіших даних влада не публікувала). Відомо, що серед загиблих в Україні – 38 дітей. Про втрати серед українських військовослужбовців президент України востаннє говорив 25 лютого – протягом першого дня війни, за його інформацією, загинуло 137 військовослужбовців.

Втрати російських окупантів станом на 8 березня становили понад 12 тис. осіб, повідомили в Генеральному штабі Збройних сил України. Росія офіційно визнала загибель 498 російських військовослужбовців, ще 1597, за твердженнями міністерства оборони РФ на 2 березня, дістали поранення.

27 лютого Україна подала позов проти Росії до Міжнародного суду ООН, вимагаючи "притягнути Росію до відповідальності за спотворення поняття геноциду для виправдання агресії". Прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан особисто ініціював розслідування щодо вторгнення РФ в Україну, а 3 березня повідомив про початок розслідування.

Через вторгнення РФ в Україну західні країни запровадили проти Росії санкції, зокрема персональні проти Путіна. Після введення санкцій у Росії оновилися історичні максимуми падіння курсу рубля щодо євро та долара. Санкційні заходи призвели до обвалу економіки країни-агресора. Санкції мають намір розширювати й надалі.