Ексдружина Шварценеггера захопилася хоробрістю України і назвала Путіна "божевільним із кров'ю на руках"
Ексдружина американського актора Арнольда Шварценеггера журналістка Марія Шрайвер 5 березня розмістила в Instagram публікацію на підтримку українського народу, який б'ється за незалежність у війні, розв'язаній на території України РФ, а також закликала подумати про те, за кого люди голосують, щоб більше не привести до влади "божевільного".
"Це фото божевільного. Він з'їхав із глузду й утратив контроль. Будь-хто, хто товаришує з ним, також не при своєму розумі. У них теж кров на руках. Ця людина вбиває чоловіків, жінок і дітей. Він найгірший із людей, і його треба називати таким. Те, що він робить, незбагненно – він убиває невинних людей, наражає на небезпеку світ, завдає такого болю. Подумайте про те, що може зробити одна людина! Ця людина!" – написала Шрайвер, розмістивши фото президента РФ Володимира Путіна.
Також у своїй публікації журналістка опублікувала фото українських військових, рятувальників, біженців і тих, хто ховається від обстрілів у метро.
"А тепер подумайте про всіх хоробрих чоловіків та жінок і навіть дітей, які протистоять йому [Путіну], які твердо стоять перед лицем цієї тиранії. Я в захваті від мужності, яку демонструють на наших очах, і мені огидна ця людина, як і всім нам. Подумайте про руйнування, які може спричинити одна людина, і подумайте про хоробрість України. Вважайте, що ви благословенні, якщо у безпеці і якщо ви зі своїми близькими. Такий біль, таке горе. Тримайтеся за тих, кого любите, – у нас є лише цей момент! І пам'ятайте: коли йдете голосувати, думайте, за кого ви голосуєте. Подумайте, що відбувається, коли до влади приходять не ті люди. Подумайте про це!" – додала вона у підписі.
Контекст:
Уранці 24 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив про вторгнення російських військ в Україну. Він заявив, що мета РФ – "демілітаризація і денацифікація України". Приблизно о 5.00 збройні сили РФ атакували Україну з півдня, півночі (зокрема з території Білорусі) та сходу. Вони почали обстрілювати українські позиції на Донбасі, завдали ракетно-бомбових ударів по низці аеродромів та інших військових об'єктах. Російські війська атакують житлові квартали, дитячі садки та лікарні. За даними української сторони, РФ застосовує в Україні реактивні системи залпового вогню "Град" та "Ураган".
Точна кількість жертв російської агресії наразі невідома. Українська влада повідомляла, що станом на 28 лютого загинуло 352 мирні жителі, поранення дістало 2040 осіб (новіших даних влада не публікувала). Відомо, що серед загиблих в Україні – 28 дітей. Про втрати серед українських військовослужбовців Зеленський востаннє говорив 25 лютого – за перший день війни, за його інформацією, загинуло 137 військовослужбовців.
Втрати російських окупаційних військ убитими, пораненими та полоненими перевищили 10 тис. осіб, повідомив міністр оборони України Олексій Резніков.
Росія протягом перших днів війни не визнавала, що гинуть її військові, 2 березня визнала загибель 498 російських військовослужбовців. Після цього нових даних не озвучували.
Президент України Володимир Зеленський говорив, що окупанти з першої години вторгнення б'ють по цивільній інфраструктурі. За словами президента, дії російських окупаційних військ в Україні мають ознаки геноциду.
27 лютого Україна подала позов проти Росії до Міжнародного суду ООН, вимагаючи "притягнути Росію до відповідальності за спотворення поняття геноциду для виправдання агресії". Прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан особисто ініціював розслідування щодо вторгнення РФ в Україну.
Через вторгнення РФ в Україну західні країни ввели проти Росії санкції, зокрема персональні проти Путіна.