Гімалайський суперфуд. Чим корисна обліпиха

Обліпиха починає дозрівати наприкінці серпня
Фото: pixabay.com
Обліпиха – чагарник сімейства маслинових. Ягоди починають дозрівати з кінця серпня. Їх збирають у вересні – жовтні.

Обліпиху називають гімалайським суперфудом, оскільки ці невеликі ягоди мають найширший спектр корисних речовин і вітамінів. У Гімалаях її вважають священним плодом.

В обліписі містяться вітаміни А, В1, В2, В3, В6, В9, С, Е, РР, Н, кальцій, калій, магній, натрій, фосфор, залізо, мононенасичені жирні кислоти, пектини, дубильні і білкові речовини, фітонциди.

Фото: pixabay.com

Цей продукт має імуномодулювальну дію, тому особливо корисний під час ГРЗ і в період епідемій інфекційних захворювань. Ягоди мають бактерицидну дію, є антидепресантом. Вони підвищують рівень гемоглобіну в крові, забезпечують профілактику атеросклерозу, сприяють регенерації клітин.

Їх можна вживати як у свіжому вигляді, так і використовувати для приготування джемів, мармеладу, соків.

Для загоєння ран широко використовують олію обліпихи. Її також приймають як ліки для відновлення печінки, але під суворим контролем лікаря.

Обліпиху заварюють як чай і використовують як засіб, що тонізує та зміцнює, а також лікують таким напоєм бронхи, легені та горло. Цей суперфуд рекомендую проти депресій, оскільки він містить серотонін – так званий гормон щастя.

Фото: pixabay.com

Важливо пам'ятати, що обліпиху не можна вживати без контролю через високий рівень аскорбінової кислоти в ній. Це може завдати шкоди слизовим оболонкам, особливо за наявності виразок. Не можна наносити олію обліпихи на глибокі рани. Так загоєння відбудеться тільки на рівні верхнього шару і спровокує поширення інфекції у глибших шарах епідермісу.

З якого віку можна давати обліпиху дітям

Як повідомляє сайт "Діткам Pro", обліпиху не варто давати дітям до шести місяців. Із цього віку дозволено вводити в раціон дитини компот або морс з обліпихи, розведений водою в рівній пропорції. Обліпиховий сік без цукру дозволено вживати дітям із 8–9 місяців, його обов'язково потрібно розбавити водою у пропорції один до трьох. Дитині в один рік можна давати сік, розведений водою у пропорції один до двох, а в 1,5–2 роки дітям можна давати десертну ложку ягідної м'якоті не частіше ніж раз-двічі на тиждень.