Голді Гоун про напад РФ на Україну: Розривається серце, коли чую, що жінкам доводиться народжувати в бомбосховищах

Гоун: Сім'ї в Україні живуть під загрозою фізичної небезпеки, серйозних емоційних потрясінь і масового переміщення
Фото: ЕРА
Американська акторка Голді Гоун 8 березня в Instagram оголосила серед своїх шанувальників збирання коштів на потреби українців і їхніх дітей, які постраждали через напад Росії на Україну.

"Сім'ї в Україні живуть під загрозою фізичної небезпеки, серйозних емоційних потрясінь і масового переміщення. У мене розривається серце, коли я чую, що вагітним жінкам в Україні доводиться народжувати у бомбосховищах, без ліків та обладнання, і це тоді, як приблизно 80 тис. українських жінок народжуватимуть у найближчі три місяці. Матері та діти цілими днями застряють на кордонах, а деякі сім'ї годинами чекають у холодних зимових умовах, без даху над головою", – написала вона.

Акторка проілюструвала публікацію документальним знімком, на якому знято українських біженців – матір із двома дітьми.

Контекст:

Уранці 24 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив про вторгнення російських військ в Україну. Він заявив, що мета РФ – "демілітаризація та денацифікація України". Приблизно о 5.00 збройні сили РФ атакували Україну з півдня, півночі (зокрема з території Білорусі) і сходу. Вони почали обстрілювати українські позиції на Донбасі, завдали ракетно-бомбових ударів по низці аеродромів та інших військових об'єктах.

Путін стверджує, що окупанти в Україні атакують лише військову інфраструктуру. Але вони з першої години вторгнення б'ють по цивільних об'єктах, заявив президент України Володимир Зеленський. Російські війська атакують житлові квартали, дитячі садки й лікарні. За даними української сторони, РФ застосовує в Україні реактивні системи залпового вогню, завдає авіаударів.

Дії російських окупаційних військ в Україні мають ознаки геноциду, наголосив Зеленський.

Точна кількість жертв російської агресії наразі невідома. 7 березня в управлінні верховного комісара ООН із прав людини заявили, що від 24 лютого жертвами російської агресії проти України стало щонайменше 406 мирних жителів, поранено 801. В організації зазначили, що реальні цифри значно вищі, оскільки з місць, де йдуть інтенсивні бої, інформація надходить із запізненням і її ще треба підтвердити. 8 березня міністр оборони України Олексій Резніков підтвердив інформацію про більш ніж 400 убитих і понад 800 поранених мирних громадян.

Про втрати з-поміж українських військовослужбовців президент України Володимир Зеленський востаннє говорив 25 лютого – протягом першого дня війни, за його інформацією, загинуло 137 військовослужбовців.

За даними української сторони, за час війни в Україні Росія втратила понад 12 тис. осіб особового складу, а також 317 танків, 1070 бойових броньованих машин, 120 артилерійських систем, 56 реактивних систем залпового вогню, 49 літаків, 81 вертоліт. Скільки російських військовослужбовців захоплено в полон, українська влада не уточнювала, але серед них є пілоти, які скидали на міста авіабомби.

2 березня Росія офіційно визнала загибель 498 російських військовослужбовців, ще 1597, за твердженнями міністерства оборони РФ, дістали поранення. Після цього російська влада не оновлювала даних. Інформації про втрачену техніку й узятих у полон військовослужбовців вони теж не публікують.