Як приготувати борщ. Рецепт від експерта

Різати овочі для борщу потрібно не надто великими шматками
Фото: depositphotos.com
Український шеф-кухар, ресторатор і суддя проєкту "МастерШеф" на СТБ Володимир Ярославський 12 грудня в Instagram поділився авторським рецептом борщу.

"Борщ! Його знає весь світ, пишається ним кожен українець!" – зазначив він.

Ярославський наголосив, що ділиться власними секретами приготування цієї страви. Кулінар зізнався, що готує борщ за цим рецептом у своїх ресторанах, на приватних вечерях за кордоном, на офіційних заходах і вдома для рідних.

Інгредієнти: 60 г моркви, 100 г цибулі, 40 г стебел селери, 30 г болгарського перцю, 50 мл олії, 240 г буряків, 380 г томатів пелаті (у власному соку), 5 г яблучного або винного оцту, 1,5 л (1,8 л) бульйону, 200 г капусти білокачанної, 200 г картоплі, 200 г квасолі відвареної, лавровий лист, сухий орегано, чорний та ароматний перці, трохи підкопченої паприки й перцю чилі, сіль, 20–25 г цукру, 50 г сала, 20 г часнику, зелень петрушки й цибулі, сметана.

Заздалегідь потрібно приготувати насичений бульйон на яловичих реберцях або з іншого м'яса.

Усі овочі нарізати напівсоломкою, щоб борщ не був як каша і щоб під час їжі овочі вміщалися в ложку і не бризкали навколо червоними плямами.

Сковороду поставити на середній вогонь і злегка обсмажити моркву. Додати цибулю, підсмажити, покласти стебло селери (можна й корінь, але його смажити відразу з морквою). Додати болгарський перець, зменшити вогонь і ще трохи підсмажити все.

Буряк посмажити окремо на великій сковороді або краще в низькому сотейнику на великому вогні з олією. Відразу все швидко підсмажити, додати яблучний оцет і перемішати.

До буряків помістити томати і тушкувати вже на маленькому вогні, поки буряк не стане вже майже готовим, але буде ще пружним. За потреби додати бульйон, щоб суміш не була надто сухою.

Сало подрібнити із часником, можна у блендері. Поставити на вогонь бульйон і додати сіль, цукор, лавровий лист, сухий орегано, мелені запашний і чорний перці, чилі й паприку. Довести до кипіння. Додати підсмажку з моркви та цибулі, почекати закипання.

Додати картоплю, порізану кубиками, й дати закипіти. Покласти буряки з томатами, відварену квасолю, перемішати й відразу додати капусту. Повільно довести до початку кипіння, зняти з вогню й додати затірку (сало).

Ярославський зазначив, що додає також у борщ чорнослив або кидає в бульйон підкопчену суху полтавську грушу. У сало можна, окрім часнику, додати цибулю. А під час посту можна приготувати борщ із кількою або сушеними грибами.

Подивитися цю публікацію в Instagram

Публікація від Volodymyr Yaroslavskyi (@yaroslavskyi_vova)

Контекст:

1 липня 2022 року на п'ятому позачерговому засіданні Міжурядового комітету з охорони нематеріальної культурної спадщини український борщ додали до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, яка потребує негайної охорони.

Ярославський народився 1979 року в Білоруській РСР. Із відзнакою закінчив Полтавський комерційний технікум за спеціальністю "технолог харчування", потім вступив до Полтавського кооперативного університету.

Після його закінчення влаштувався працювати шеф-кухарем до одного з ресторанів Бєлгорода, а невдовзі перейшов працювати у московський ресторан.

Із 2015 року є шеф-кухарем, керівником і співвласником одного з київських ресторанів.