Як склалося "нове життя" 29-річного онука Ротару, який майже рік живе за кордоном і мовчить про війну. Реакція співачки

Ротару не коментує від'їзду онука за кордон під час воєнного стану
Фото: sofiarotaru.official / Instagram
Онук української співачки Софії Ротару, 29-річний диджей Анатолій Євдокименко вже 10 місяців живе і працює за кордоном. Увесь цей час артист замовчує повномасштабне вторгнення РФ в Україну, зрідка публікуючи в Instagram новини про свої музичні роботи. Інтернет-видання "ГОРДОН" розповідає, як онук співачки перестав приховувати, що під час війни покинув Україну, і як на це відреагувала Ротару.

Спроба втекти до Молдови

7 березня 2022 року стало відомо, що Анатолія Євдокименка разом із його батьком, на той момент 51-річним Русланом Євдокименком, затримали у складі групи з вісьмох осіб у Могилеві-Подільському Вінницької області під час спроби незаконно перетнути кордон надувним човном.

Вінницька прокуратура тоді повідомила, що громадянин Молдови, який організував незаконну переправу, отримав від кожного з учасників грошову винагороду $2 тис.

Метою втечі було ухилення від захисту країни, зазначила "Українська правда", опублікувавши відповідне відео на своїй сторінці у Twitter.

Ротару тоді не прокоментувала дій своїх сина та онука. Євдокименки також утрималися від коментарів, а вже 25 березня Анатолій Євдокименко без анонсів у мережі випустив новий альбом. Про прем'єру, яка відбулася тоді, у серпні повідомила мати музиканта і невістка Ротару Світлана Євдокименко.

Фото з Парижа

За три місяці після невдалої спроби незаконно покинути Україну онук Ротару оприлюднив у мережі нові знімки, зроблені в Парижі (Франція). Про те, як він виїхав з України під час воєнного стану, Євдокименко не уточнив.

Перша публічна заява про війну і зізнання про від'їзд

У грудні онук Ротару припинив приховувати, що перебуває за кордоном, повідомивши про це в інтерв'ю британському виданню DHA. Він розповів, що "змушений був покинути Україну, щоб розпочати нове життя", і зробив це ще в червні. Онук Ротару не уточнив, у якій країні живе.

Описуючи життя за кордоном, він заявив, що 2022-й був "найскладнішим у його житті, але також і з найбільшими перетвореннями". Онук Ротару додав, що це також був "справді руйнівний і трагічний рік для всього народу України", і висловив співчуття "всім сім'ям, які втратили своїх близьких у розпал цієї війни".

День народження за кордоном

У березні онук Ротару відсвяткував свій день народження і вперше показав фото зі своєю коханою, 23-річною українською моделлю Єлизаветою Трейгерман. Вітаючи бойфренда з 29-річчям, вона заявила, що пишається ним і "завжди буде з ним і за нього".

Мовчання батька і сина Євдокименків

Останній наразі пост на сторінці онука Ротару опубліковано 2 квітня. Він присвячений його новому релізу. За 14 місяців повномасштабної війни Анатолій Євдокименко публічно не висловив свого ставлення до російської агресії проти України.

На сторінці Анатолія Євдокименка в Instagram місцеперебуванням власника акаунта вказано Великобританію.

Скріншот: shmn / Instagram

Де його батько, невідомо. Син Ротару після невдалої втечі з України уникає публічності. Його місцеперебування в Instagram приховано налаштуваннями.

Скріншот: ruslan_yevdokymenko / Instagram

Реакція Ротару

75-річна Ротару не коментує від'їзду онука за кордон. Свій останній наразі пост артистка опублікувала в серпні 2022 року з нагоди свого ювілею.

"Не звикла допомагати на публіку, ще складніше мені просити про допомогу. Але хочу звернутися з проханням підтримати тих, кому зараз важко, хто дійсно потребує нашої допомоги. Зробімо разом цю добру справунаписала тоді Ротару. Я молюся, щоб якнайшвидше замість повітряних тривог у кожному будинку, у кожній родині, у кожному місті нашої прекрасної України звучали пісні про любов і мир".

Контекст:

Після початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну вранці 24 лютого 2022 року президент України Володимир Зеленський оголосив воєнний стан і загальну мобілізацію. Востаннє Рада продовжила воєнний стан 7 лютого – до 20 травня 2023 року.

Воєнний стан передбачає, зокрема, заборону на виїзд за кордон чоловіків віком 18–60 років, які підпадають під призов на військову службу під час мобілізації, крім особливо визначених винятків. 16 серпня президент у відповідь на петицію із закликом зняти заборону на виїзд чоловіків заявив, що це відбудеться лише після закінчення дії воєнного стану.