Китайці погрожують бойкотом "Матриці" через участь Кіану Рівза у концерті на підтримку Тибету

Рівз зіграв головну роль у всіх чотирьох епізодах "Матриці"
Фото: ЕРА
3 березня американський актор, зірка фільмів "Матриця" Кіану Рівз візьме участь у благодійному концерті, організованому Тибетським домом США виручені від продажу квитків гроші спрямують на фінансування діяльності цієї організації. Про це 27 січня повідомило видання Variety.

Китайські націоналісти, які називають себе рожевими мишами, обурилися рішенням актора продемонструвати у такий спосіб підтримку Тибету в його боротьбі за незалежність від Пекіна і мають намір оголосити бойкот четвертому епізоду "Матриці" за участю Рівза.

Прем'єра фільму відбулася у Китаї 14 січня – за цей час він зібрав у прокаті $12,3 млн. Рівз поки що не коментував ситуації.

Контекст:

"Матриця" – науково-фантастичний бойовик, прем'єра якого відбулася 31 березня 1999 року у США.

За мотивами фільму створили комікси, комп'ютерні ігри та аніме, а також у 2003 році зняли дві частини продовження – "Матриця: Перезавантаження" та "Матриця: Революція".

22 грудня відбулася прем'єра четвертої частини фільму "Матриця: Воскресіння".

Тибет – це автономний район на південному заході Китаю. Він має власний Народний уряд і Народний конгрес, але контролює їх Комуністична партія. Тибет здобув незалежність 1912 року, проте 1951 року Китай відновив своє правління.

У 1959 році в Тибеті спалахнуло масштабне антикитайське повстання. Повсталі тибетці виступили за відновлення незалежності і проти китаїзації Тибету. Повстання було придушено, а Далай-лама і тисячі його прибічників утекли. Відтоді китайська влада вважає його сепаратистом. У 1965 році Тибет дістав автономію у складі КНР.

Багато тибетців у вигнанні обвинувачують Пекін у релігійних репресіях і руйнуванні їхньої культури. Уряд КНР відкидає обвинувачення і заявляє, що Тибет значно розвинувся під його владою.