Кондратюк про зруйнований окупантами будинок: Я подав на оформлення допомоги, але буду готовий її отримати, якщо вона буде за рахунок репарацій РФ
"Я подав на оформлення допомоги, але я буду готовий її отримати лише в тому випадку, якщо вона буде за рахунок репарацій Російської Федерації. Якщо ця допомога раптом буде за рахунок Української держави, ми відмовимося з дружиною, тому що у мене є трошечки грошей, щоб зробити цю стіну, повісити кондиціонер, вставити вікна", – розповів він.
Кондратюк також наголосив, що не оформляв допомоги для переселенців, оскільки може розраховувати на заощадження.
"У мене достатньо коштів, щоб перебувати в цій країні під час війни і не просити у держави нічого, тому що є люди, у яких набагато гірші і статки, і умови", – заявив Кондратюк.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюють)
Контекст:
12 березня Кондратюк переказав ЗСУ 300 тис. грн і закликав підписників наслідувати його приклад. 14 березня, у день свого 60-річчя, ведучий повідомив, що російські окупанти обстріляли його будинок.
Ведучий сказав, що під час обстрілу в будинку нікого не було. Вони з дружиною переїхали до Львова за два тижні до інциденту.
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль пообіцяв, що українцям, чий будинок зруйнували російські загарбники, відшкодують збитки. Для цього створено Фонд відновлення зруйнованого майна та інфраструктури. Для отримання компенсації необхідно залишити заявку в застосунку "Дія".
Прямі втрати України через вторгнення російських окупантів станом на 3 квітня становили $565 млрд, говорив заступник міністра економіки України Ігор Дядюра.
Окрім цього, за розрахунками Мінекономіки, цього року втрати ВВП України становитимуть не менше ніж $112 млрд, до 2030 року – орієнтовно $1,2 трлн.
Відновлювати Україну влада має намір насамперед коштом заарештованих активів РФ, заявляв Шмигаль.
Станом на 22 квітня українці подали через застосунок "Дія" понад 100 тис. інформаційних заявок про знищене та пошкоджене майно, загальна площа пошкодженого житла перевищила 5,3 млн м&³2;.