Loboda заявила, що готова взяти на роботу таксиста, якого звільнили через відмову обслуговувати пасажирів українською мовою

Loboda: Я готова цього хлопця взяти на роботу
Фото: Loboda / Facebook

Українська співачка Loboda хоче взяти на роботу водія зі служби таксі Bolt, який відмовився обслуговувати пасажирів українською мовою. Про це вона заявила 29 жовтня в Instagram Stories, розмістивши ролик за його участю.

"Я готова цього хлопця взяти на роботу", – написала вона.

Водій таксі став відомим після того, як український політичний експерт Андрій Смолій 26 жовтня опублікував у Facebook відео, де було знято, як цей водій висаджує пасажирок з автомобіля. Упродовж відео між ними триває суперечка: авторка ролика вимагає обслуговувати її українською мовою, таксист відповідає їй російською і вивантажує з таксі речі пасажирів.

Мовний омбудсмен Тарас Кремінь написав у Facebook, що готує звернення до відповідних органів, зокрема до Національної поліції України та компанії сервісу перевезень Bolt, для встановлення особи порушника і притягнення його до відповідальності.

Він наголосив, що за порушення мовного закону в частині застосування державної мови у сфері обслуговування передбачено штраф у розмірі 3400–5100 грн.

У коментарях до поста Смолія представник служби таксі Bolt повідомив, що водія назавжди усунули від можливості користуватися їхнім сервісом. Також він заявив про готовність співпрацювати із правоохоронцями через цю ситуацію.

27 жовтня у поліції Києва "BBC Україна" розповіли, що відстежили відео зі сваркою в соцмережах і встановили особу водія. Ним виявився житель столиці 1984 року народження.

Після скандалу український блогер і колишній радник Офісу президента України Олексій Арестович заявив, що шукає контакти цього таксиста, щоб заплатити йому компенсацію на якийсь час, поки той шукає нову роботу через "напад мовного "Талібану".

Скріншот: lobodaofficial / Instagram

Контекст:

Відповідно до Конституції України, єдиною державною мовою у країні є українська, але держава гарантує вільне використання російської та інших мов національних меншин.

У липні 2019 року в Україні набув чинності закон про забезпечення функціонування української мови як державної. Згідно із законом, українська мова є обов'язковою для використання в органах державної влади та місцевого самоврядування, а також у публічних сферах суспільного життя. Із січня 2021 року всі постачальники послуг, незалежно від форми власності, мають обслуговувати споживачів українською мовою, на прохання клієнта можуть використовувати іншу мову, прийнятну для обох сторін. Дія закону не поширюється на сферу особистого спілкування та релігійних обрядів.