"Наш рід міг припинити своє існування". У День пам'яті жертв Голодомору Огнєвіч згадала про своїх рідних, які дивом вижили
"На цьому фото ми з мамою. Але… Наш рід міг би припинити своє існування через страшний Голодомор, який штучно створила радянська влада. Голодомор, організований з метою знищення українців, остаточної ліквідації українського спротиву радянському режиму та намагань українців збудувати самостійну, незалежну Українську державу. Моя прабабуся, а потім і бабуся чудом вижили. Що вони тільки не їли, щоб були сили хоча б дихати. Часи йдуть – база незмінна. Тільки тепер нас хочуть зламати холодом і темрявою. Вірю в Україну і дякую кожному, хто знаходить у собі сили боротися", – написала співачка.
Контекст:
Голодомор 1932–1933 років – масовий голод, який призвів до багатомільйонних людських жертв у сільській місцевості на території Української РСР. На сайті музею Голодомору зазначено, що загальна кількість померлих через голод у ті роки сягнула 7 млн людей. В Україні Голодомор визнано актом геноциду українського народу, інспірованим урядом СРСР. День пам'яті жертв Голодомору припадає на четверту суботу листопада.
У 2016 році Верховна Рада України звернулася до демократичних держав із проханням визнати Голодомор 1932–1933 років геноцидом українського народу.
Згідно з опитуванням, проведеним Соціологічною групою "Рейтинг" у листопаді 2022 року, 93% українців згодні з тим, що Голодомор 1932–1933 років був геноцидом українського народу. Рік тому цей показник становив 85%.
Голодомор визнали геноцидом українців понад 10 держав, зокрема Австралія, Грузія, Еквадор, Естонія, Канада, Колумбія, Латвія, Литва, Мексика, Парагвай, Перу, Польща, США, Угорщина, Португалія, Ірландія, Молдова та Ватикан.
Росія заперечує, що Голодомор був геноцидом українців.