"Не капайте на мозок і припиніть кошмарити тих, хто залишився!" Мозгова звернулася до українців, які виїхали зі своїх міст та сіл

Мозгова: Я б зневажала свого чоловіка, якби він поїхав і не залишився, але так само я б і собі не простила, якби покинула його тут
Фото: Олена Мозгова / Facebook
Українська продюсерка Олена Мозгова 4 березня опублікувала у Facebook пост для тих, хто виїхав зі своїх міст і сіл під час війни Росії проти України.

"Не капайте на мозок і припиніть кошмарити тих, хто залишився!" – закликала вона.

Мозгова зазначила, що її попросили написати це ті, хто залишився, і роблять усе, що можуть, і тримають оборону.

"Але їм "добрі" родичі, друзі та знайомі починають розказувати, що все пропало, нас здали, усім п...зда, нех...й там сидіти, терміново тікайте! Бл...дь, припиніть це робити! Виїхали – і сидіть тихо, робіть щось по можливості, не бикуйте там і не залякуйте тих, хто залишився тут! Ніхто не збирається засуджувати жінок, особливо тих, хто вивіз дітей! Усі все розуміють", – заявила вона.

Мозгова додала, що про чоловіків має свою думку.

"Я б зневажала свого чоловіка, якби він поїхав і не залишився, але так само я б і собі не простила, якби покинула його тут. Ми одна родина, і будемо і в горі, і в радості до кінця! Це моє розуміння. І так, я вважаю, що якщо всі поїдуть, то захищати немає що! Місто, село – це перш за все люди, енергія їх, а не просто стіни, навіть якщо дуже гарні та старовинні! Ми, ті, хто залишився, наповнюємо своєю енергією і сенсом ті міста, де ми залишилися!" – написала вона.

Мозгова закликала людей допомагати одне одному і кожному робити щось для перемоги.

"А не можете – сидіть і не п...здіть! Миру всім! А Україні – перемоги! Слава Україні!" – завершила вона пост.

Контекст:

Уранці 24 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив про вторгнення російських військ до України. Він заявив, що мета РФ – "демілітаризація та денацифікація України". Приблизно о 5.00 збройні сили РФ атакували Україну з півдня, півночі (зокрема з території Білорусі) та сходу. Вони почали обстрілювати українські позиції на Донбасі, завдали ракетно-бомбових ударів по низці аеродромів та інших військових об'єктах. Російські війська атакують житлові квартали, дитячі садки й лікарні. РФ застосовує в Україні, зокрема, реактивні системи залпового вогню "Град" і "Ураган".

Жертвами російської агресії стали, станом на 28 лютого, 352 мирні жителі, поранення дістало 2040 людей. Станом на 2 березня загинула 21 дитина.

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що окупанти з першої години вторгнення б'ють по цивільній інфраструктурі. За словами президента, дії російських окупаційних військ в Україні мають ознаки геноциду.

У ніч на 4 березня окупанти обстріляли Запорізьку АЕС, виникла пожежа, було порушено ядерну безпеку.

3 березня ЗСУ повідомили про ліквідацію з 24 лютого вже орієнтовно 9 тис. російських окупантів, десятків літаків, вертольотів, артилерійських систем, сотень бойових бронемашин та іншої техніки.

У міноборони РФ 2 березня відзвітували про 498 загиблих російських військовослужбовців. Свої втрати в Україні російське командування визнавало не з перших днів війни.

27 лютого Україна подала позов проти Росії до Міжнародного суду ООН, вимагаючи "притягнути Росію до відповідальності за спотворення поняття геноциду для виправдання агресії". Прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан особисто ініціював розслідування щодо вторгнення РФ в Україну. До 3 березня позови проти Росії подало вже 40 країн.

У зв'язку із вторгненням в Україну більшість країн приєдналися до санкційних заходів щодо Москви. Це спричинило обвал економіки країни-агресора. Санкції мають намір розширювати й надалі.