"Перед смертю мій батько сказав: "Юро, ти не залишай Наташу". Могилевська назвала Юрія Рибчинського другим батьком

Могилевська виступила на церемонії "Національна легенда України" і вручила премію своєму другому батьку
Фото: nataliya_mogilevskaya / Instagram

Українська співачка Наталія Могилевська вважає своїм другим батьком поета й автора пісень Юрія Рибчинського. Про це вона заявила на врученні премії "Національна легенда України", лауреатом якої став Рибчинський. Церемонію нагородження транслював пізно ввечері 23 серпня телеканал "1+1".

"Юрію Євгеновичу, я захоплююся вами все своє життя. [...] Я знаю, що ви віддані своєму мистецтву. Я сама собі заздрю. І не тільки тому, що я щаслива жити в один час із таким генієм, а й тому, що протягом довгих років я можу називати вас не лише своїм учителем, але й другим батьком. Тому що мало хто знає, що перед смертю мій батько сказав: "Юро, ти не залишай Наташу", – розповіла зі сцени 46-річна співачка.

Могилевська подякувала 76-річному Рибчинському за те, що він "усе життя завжди був поруч".

"У моєму серці ви назавжди, так само, як ваші неймовірні пісні назавжди в серцях українців", – підсумувала співачка.

Контекст:

Юрій Рибчинський народився 22 травня 1945 року в Києві. Закінчив філологічний факультет Київського університету імені Шевченка. З початку 1960-х його вірші почали друкувати в періодичних виданнях, трохи згодом молодий поет почав писати тексти пісень.

Його пісні виконують Софія Ротару, Тамара Гвердцителі, Валерій Леонтьєв, Олександр Малінін, Лоліта Мілявська та інші. Рибчинський написав такі популярні пісні, як "Виват, король!", "Ой, летіли дикі гуси", "Тече вода", "Чарівна скрипка", "Юний орел" та інші.

14 липня 2021 року президент України Володимр Зеленський заснував нагороду "Національна легенда України". Як уточнив глава держави, премію вручатимуть людям, "яких в Україні знають усі і завдяки яким усі знають про Україну".

Нагороду вручають за особисті заслуги у становленні незалежної України, особисті заслуги у зміцненні її державності, захисті батьківщини і служінні українському народові, а також за вагомий внесок у розвиток національної економіки, науки, освіти, культури, мистецтва, спорту, охорони здоров'я, за активну благодійну та громадську діяльність. Нагороду можуть здобути не лише громадяни України, а й іноземці, а також особи без громадянства.

22 серпня, крім Рибчинського, лауреатами премії стали художник Іван Марчук, футболіст Олег Блохін, хореограф Мирослав Вантух, балерина Олена Потапова, співачка Софія Ротару, а також композитор Мирослав Скорик, якого було нагороджено посмертно – нагороду з рук президента вручили дружині композитора.