Режисер оскароносного фільму "20 днів у Маріуполі" Чернов привіз статуетки премій "Оскар" і BAFTA в Україну. Фото photo icon

Чернов: Коли люди потребують надії, такі моменти, як "Оскар", дають сил
Фото: Артхаус Трафік / X

Режисер оскароносного фільму "20 днів у Маріуполі" Мстислав Чернов привіз статуетки премії "Оскар" і BAFTA в Україну. Про це 18 квітня повідомляють на сторінці дистриб'юторської компанії "Артхаус Трафік" у соцмережі X і на сайті "Суспільне Культура".

Після прибуття Чернов разом із командою фільму – фотографом Євгеном Малолєткою і продюсеркою Василісою Степаненко – дав пресконференцію у приміщенні Центрального залізничного вокзалу Києва.

"Коли люди потребують надії, такі моменти, як "Оскар", дають сил. Вони дають сил нам, військовим, лікарям не здаватися", – сказав Чернов.

За словами Малолєтки, фотографії й відео з оточеного окупантами Маріуполя допомогли багатьом людям знайти своїх рідних.

"Люди просили "зніміть нас". Вони не сподівалися, що щось зміниться, що війська НАТО прийдуть і прорвуть цю блокаду. Для людей важливо знати, що їх чують", – сказав він.

Творці фільму додали, що на зустрічах і показах стрічки багато людей за кордоном говорили, що не знали, що чинили російські окупанти в Україні, або взагалі вважали, що це фейк.

Контекст:

"20 днів у Маріуполі" – документальна робота українського режисера Мстислава Чернова, воєнного кореспондента, який у березні 2022-го разом зі своїм колегою Євгеном Малолєткою залишився у блокадному Маріуполі. Уперше її показали в українських кінотеатрах у серпні – вересні 2023 року.

Кінострічка розповідає про події в Маріуполі в лютому – березні 2022 року. Зокрема, туди увійшли кадри російських обстрілів і бомбардування пологового будинку. В українському прокаті фільм став найкасовішим серед документального кіно.

У січні 2023 року картина здобула приз глядацьких симпатій (Audience Award) на фестивалі незалежного кіно Sundance у США. У квітні фільм став лауреатом 47-го Міжнародного кінофестивалю у Клівленді (Огайо, США) у номінації Standing Up. Також фільм здобув премію Cinema for Peace (Берлін, Німеччина) у категорії "Найкращий документальний фільм", його відзначили двома нагородами журналістської премії Royal Television Society 2023 (Великобританія) у номінаціях "Висвітлення міжнародних новин" і "Ексклюзив року". Автора фільму визнали "Оператором року".

18 лютого 2024 року фільм став лауреатом британської премії BAFTA у номінації "Найкращий документальний фільм". 11 березня фільм виграв "Оскар" у цій же категорії.