Роднянського заочно заарештували у РФ за "фейки" про російську армію. Він назвав це "офіційним визнанням"
Разом із ним за ч. 3 ст. 207 Кримінального кодексу РФ суд заарештував режисера Івана Вирипаєва. Вони обоє перебувають за межами Росії.
Згідно з інформацією на сайті суду, обидва засідання щодо обрання запобіжного заходу провели 27 квітня. Арешт Роднянського наступного дня оскаржили, а рішення щодо Вирипаєва набуло чинності 3 травня. Водночас картки справ суд опублікував лише 17 травня.
Крім того, МВС Росії оголосило Вирипаєва у федеральний розшук, пише "Медіазона" з посиланням на базу відомства.
Роднянський прокоментував рішення російського суду в Telegram. Новина про арешт застала його на міжнародному кінофестивалі в Каннах.
"Мене й одного з найкращих російських драматургів і режисерів заарештували за те, що ми говорили правду про війну. Називали все своїми словами. А не брехливими бюрократичними конструкціями. Війну – війною. Воєнні злочини – воєнними злочинами. Агресію Росії – агресією Росії. Жодних "СВО", "нападу НАТО", "порятунку росіян", – ідеться в повідомленні.
Режисер і продюсер заявив, що і далі висловлюватиметься в соцмережах про те, що відбувається, як вважає правильним.
"Як і у випадку з наданням мені статусу "іноземного агента", кримінальну справу і заочний арешт я розглядаю як знак офіційного визнання. Немає сумніву, що цей морок спаде і вся банда, яка захопила владу в Росії, разом зі своїми продажними суддями, слідчими та прокурорами опиниться там, куди вони намагаються відправити інших. У в'язниці", – написав Роднянський.
Контекст:
Роднянський народився 1961 року в Києві в сім’ї кінематографістів. Закінчив факультет кінорежисури Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені Івана Карпенка-Карого.
З 1990-го до 1994 року жив у Німеччині, працював продюсером і режисером на німецькому телеканалі ZDF. Потім повернувся до України і разом із братом заснував телеканал "1+1". 2002 року Роднянський переїхав до Росії й очолив телеканал СТС. За два роки він став керівником телевізійного холдингу "СТС Медиа". 2009 року Роднянський покинув холдинг і вирішив сконцентруватися на розвитку власних проєктів.
Продюсер десятків художніх фільмів і серіалів, серед яких "Схід-Захід", "Водій для Віри", "Дев'ята рота", "Олена", "Левіафан", "Нелюбов". Володар премій Каннського кінофестивалю, чотири його фільми номінували на премію "Оскар".
Після нападу РФ на Україну Роднянський покинув Росію. Першого ж дня засудив вторгнення, зараз викриває російську пропаганду в Instagram і Telegram, де має сотні тисяч підписників.