"Так можна і до мишей до...батися". Арестович висловився про критику питання переміщення військовозобов'язаних із дозволу військкомів
"Дивлюся на кейс із "...переміщенням із дозволу військкомів" і думаю: наскільки ж потрібно себе не поважати, щоб шарахатися своєю думкою від одного поста в інтернеті (у цьому випадку сторінки ГШ), та що там поста – кількох формулювань, та що там формулювань – заголовків, заголовків у переспівах із чужих слів: один заголовок від любові до ненависті", – написав він.
Арестович процитував письменника Михайла Булгакова, заявивши, що "головна вада – боягузтво".
"З багатьох різновидів боягузтва найпідліший (не в сенсі шкоди, а в сенсі присмикання) – це зміна думки про людину, колектив за першим наклепом (що вже там говорити про просте непорозуміння) – і на це хворіє неабияка кількість співвітчизників", – зазначив він.
Арестович заявив, що дріб'язковішої реакції неможливо собі уявити.
"Панове. Ви закінчуйте із цим, так можна і до мишей до...батися. Адже абсолютно було зрозуміло, що така норма, як дозвіл на переміщення за довідкою, нереальна і нездійсненна. Але все – зрадонька розлилася. Благородні душі мають головну силу – силу довіри до людини/людей і віру в те, що добра в ній/них більше, ніж зла. Ми не переможемо без довіри. А без віри у добро в нас самих і не виживемо. Україна або повністю трансформує свої обивательські практики на відповідні її рівню завдань, або зникне під валом історії", – зазначив він.
Пост радник глави Офісу президента доповнив зображенням двох мавп, яким приписано репліки:
– Подивися, на що вони перетворилися.
– Це через працю.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
5 липня в Генштабі ЗСУ повідомили, що "з метою впорядкування обліку переміщених осіб" розробили порядок надання дозволу громадянам України, які перебувають на військовому обліку в територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, на виїзд за межі місця проживання (місця перебування) з моменту оголошення мобілізації та у воєнний час. У Генштабі додали, що закон, який забороняє військовозобов'язаним під час воєнного стану покидати місця проживання без дозволу, діє з 1992 року.
Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний підтвердив, що військовозобов'язані мають отримувати у військкоматах дозволи на виїзд за межі "свого району чи області". Усі, хто досі не стоїть або не відновився на військовому обліку, мають це зробити, додав він.
Пізніше представник Головного управління персоналу Генштабу ЗСУ Олександр Хлись роз'яснив, що для виїзду зі свого населеного пункту в межах області військовозобов'язані українці не повинні отримувати дозвіл, правило стосується, зокрема, Києва та області.
Ініціативу було піддано критиці. Увечері 5 липня президент України Володимир Зеленський заявив, що чекає від міністра оборони Олексія Резнікова, Залужного та начальника Генштабу ЗСУ Сергія Шаптали роз'яснень щодо дозволів на переміщення військовозобов'язаних українців.
Залужний повідомив 6 липня за підсумками засідання ставки верховного головнокомандувача, що Генеральний штаб ЗСУ ухвалив рішення скасувати порядок видавання дозволів на пересування військовозобов'язаним громадянам. Головнокомандувач ЗСУ розповів, що оновлений документ розроблять на основі змін до законодавства України, яке регулює переміщення громадян в умовах воєнного стану.
До Верховної Ради внесли законопроєкт, який передбачає скасування обмеження на пересування всередині країни для військовозобов'язаних під час воєнного стану та мобілізації.
Після вторгнення РФ в Україну Арестович публічно коментує ситуацію на фронті.