Теща Гордона: Раніше почути українську мову в Харкові було дуже важко, а зараз усі повертаються до свого коріння
"Харків, наскільки я пам'ятаю, скільки я бував, він так тяжів до Росії. Тяжів. Називаймо речі своїми іменами. І ось почалася війна, і почалися не просто обстріли Харкова – це варварські обстріли. Там від Салтівки, кажуть, мало що лишилося. Скажіть, до харків'ян, котрі симпатизували Росії, уже все дійшло?" – запитав в Інни Бацман Гордон.
"Думаю, так. Я спілкуюсь і дивлюся, і бачу, вони настільки... І навіть більша частина починає розмовляти українською мовою в Харкові. Раніше почути українську мову в Харкові – це було дуже важко. А зараз усі повертаються до свого коріння. І вони розмовляють українською мовою, – зазначила вона, переходячи на українську мову. – І навіть ті, які думали: "Ось прийдуть – брати наші тощо", – це всі зрозуміли. І настільки в них велика ненависть. Цього не передати словами. Неприйняття цього "русского мира", цих рашиків. Зрозумійте – стільки люди пережили і зараз переживають".
Контекст:
Російські війська вторглися на територію Харківської області від початку широкомасштабної війни – з 24 лютого 2022 року, але обласний центр узяти не змогли. Періодично Харків і далі обстрілюють.
6 березня президент України Володимир Зеленський надав Харкову і низці інших міст звання "Місто-герой України".