"Травми дають про себе знати. І вилазять дуже боляче". Парамедикиня Пташка з "Азовсталі" розповіла про свій стан

Пташка: Попіл куди важче повернути до життя, ніж палаюче дерево
Фото: Катерина Поліщук / Facebook

Українська парамедикиня Пташка (Катерина Поліщук) закликала підписників вчасно звертатися до психологів чи психіатрів, визнавши, що з її боку було слабкістю заперечувати необхідність психологічної допомоги. Про це вона написала 25 вересня в Instagram

"Я не знаю універсального способу вигребсти із психологічного занепаду. Довіртеся хорошому психологу, психіатру і своїм відчуттям. Це не слабкість. Слабкістю з мого боку було заперечувати необхідність психологічної допомоги, – зізналася вона. – Ми всі дуже зламані. Ми робимо вигляд, що все ок і заперечуємо те, що нам потрібна допомога, професійна. Рано чи пізно травми дають про себе знати. І вилазять дуже боляче".

Пташка закликала не боятися просити допомоги.

"Тільки здоровими та живими ми можемо принести користь своїй країні. І навіть якщо ви думаєте, що витягнете – усе може змінитися в найвідповідальніший момент, коли на вас сподіваються всі. А ви – моральний труп, який заборонив хірургу вирізати апендицит з перитонітом. Не треба так. Учіться на чужих помилках. Наприклад, на моїх. Попіл куди важче повернути до життя, ніж палаюче дерево", – резюмувала вона.

Контекст:

Катерина Поліщук – уродженка Тернополя, музикантка за освітою, закінчила Тернопільський мистецький коледж імені Соломії Крушельницької. Служить парамедикинею в гарнізоні "Госпітальєри" із 2021 року.

Як парамедикиня з позивним Пташка вона стала відома навесні 2022 року, коли в соцмережах з'явилося відео з її участю, зняте у підвалах "Азовсталі". Разом з іншими захисниками Маріуполя у травні вона опинилася в полоні в окупантів.

21 вересня Україна та Росія провели масштабний обмін полоненими, у межах якого Пташка повернулася додому.

2 грудня Пташка повідомила про нагородження її орденом "За мужність" ІІІ ступеня.