"Треба знати, куди ви їдете! Росія – ворог і окупант!" На концерті The Killers у Грузії глядачі покинули зал після запрошення на сцену росіянина
У Грузії відвідувачі концерту американського рок-гурту The Killers, який відбувся 15 серпня в Кобулеті, покинули шоу після того, як музиканти покликали фаната з Росії зіграти з ними на сцені. Відео оприлюднили на сторінці MtavariTV у Twitter.
Слухачі, які залишилися в залі, показували вокалісту Брендону Флаверсу середні пальці. Музикант звернувся до публіки.
"Він не ваш брат? А я не ваш брат? Американці не ваші брати? Значить, ми всі розділені кордонами і країнами. Розділяти – це те, що ви хочете? Я бачу у вас моїх братів і сестер", – казав він.
Публіка кричала: "Пішов ти" – і освистувала гурт.
Невдоволення грузинські глядачі висловлювали й на вулиці перед концертною залою Black Sea Arena.
15 серпня на сторінці The Killers у Facebook опублікували виправдання.
"Добрі люди Грузії, ми ніколи не збиралися нікого ображати! У нас є давня традиція запрошувати людей грати на барабанах, і зі сцени здавалося, що початкова реакція публіки продемонструвала, що вона згодна з тим, що сьогодні ввечері учасник аудиторії вийде на сцену разом із нами. Ми розуміємо, що коментар із припущенням, що всі глядачі та фанати The Killers є "братами й сестрами", можуть неправильно витлумачити. Ми не хотіли нікого засмучувати і просимо вибачення. Ми підтримуємо вас і сподіваємося скоро повернутися", – написали вони.
Грузинський гурт, який грав на розігріві у The Killers, заявив про своє розчарування поведінкою зірок.
"Думали, що грати на розігріві The Killers – почесно, але дуже розчаровані й злі, що вони взяли росіянина на барабани і намагалися об'єднати росіян та грузинів. Потрібно знати, куди ви їдете! Росія – ворог і окупант!" – написали вони.
Контекст:
The Killers – американський альтернативний рок-гурт, утворений 2001 року. У їхній дискографії сім альбомів.
Частину території Грузії – Абхазію і Південну Осетію – Росія окупувала після того, як 8–12 серпня 2008 року між Росією та Грузією стався збройний конфлікт. Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі вважає, що деокупація грузинських територій має відбутися через мирні домовленості, яких можна досягти в межах завершення війни РФ проти України.