"У цій ситуації мовчання – смерть, а не золото!" Могилевська записала звернення до росіян і білорусів

Могилевська: Максимальний репост! Росіяни, білоруси, ті, хто з вас в адекваті, надсилайте, публікуйте, репостьте!
Фото: nataliya_mogilevskaya / Instagram
Українська співачка Наталія Могилевська 28 лютого розмістила в Instagram звернення до росіян і білорусів, щоб розкрити правду на війну Росії проти України.

"Звернення до жителів Білорусії та Росії! Максимальний репост! Росіяни, білоруси, ті хто з вас в адекваті, надсилайте, публікуйте, репостьте! Не мовчіть! У цій ситуації мовчання – смерть, а не золото!" – написала вона.

Могилевська розповіла, що коли днем раніше надіслала відео своєї нової пісні з кадрами війни братові, який живе в Москві, той запитав, якого року ці відео.

"Я хочу звернутися до білорусів. Перед тим, як ви відправите сюди воювати в цій загарбницькій війні своїх синів, я хочу, щоб ви почули, що насправді відбувається в Україні. Ви, Росія, мої родичі, з якими я говорила вчора, які нічого не знають про те, що відбувається в Україні! Тому що вісім років вам говорять якусь постійну неправду, а зараз узагалі вся інформація прихована, зокрема про загибель ваших пацанів, ваших дітей. Хто їх ховатиме? Вони вулицями, просто вулицями лежать на українській землі. Весь проспект Перемоги у трупах російських солдатів", – сказала вона.

Як наголосила співачка, чотири дні тому Україна прокинулася і більше не засинала.

"Бо о 4.00 нас почали бомбити відразу по десятках міст. Бомбили аеропорти, військові об'єкти, а також нафтобази, ТЕЦ, радіоактивні відходи, кінотеатри, торговельні центри, житлові будинки. На вулицях гинуть люди, людям відриває руки та ноги, гинуть діти", – сказала вона.

Могилевська додала, що маленькі міста між Києвом, Харковом, Сумами залишаються без тепла, світла та їжі.

Співачка показала у добірці загиблих людей, зруйновані будинки, вибухи, переписку одного з військових армії агресора зі своєю мамою із визнанням, що в Україні йде справжня війна. У фіналі Могилевська показала селфі-відео, зняте у підвалі.

Контекст:

Уранці 24 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив про вторгнення російських військ в Україну. Він заявив, що мета РФ – "демілітаризація та денацифікація України". Приблизно о 5.00 збройні сили РФ атакували Україну з півдня, півночі (зокрема з території Білорусі) і сходу. Вони почали обстрілювати українські позиції на Донбасі, завдали ракетно-бомбових ударів по низці аеродромів та інших військових об'єктах. Російські війська атакують житлові квартали, дитячі садки й лікарні. За даними української сторони, РФ застосовує в Україні реактивні системи залпового вогню "Град" та "Ураган".

За даними Міноборони України станом на 28 лютого, загальні втрати російських окупантів – 5,3 тис. людей убитими й пораненими. Водночас у міністерстві оборони РФ приховували втрати серед особового складу та визнали їх лише на четвертий день війни, не уточнюючи кількості. Жертвами російської агресії стали 352 мирні жителі, зокрема 16 дітей, поранення дістало 2040 людей.

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що окупанти з першої години вторгнення б'ють по цивільній інфраструктурі. За словами президента, дії російських окупаційних військ в Україні мають ознаки геноциду.

27 лютого Україна подала позов проти Росії до Міжнародного суду ООН, висунувши вимогу "притягти Росію до відповідальності за спотворення поняття геноциду для виправдання агресії". Прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан особисто ініціював розслідування щодо вторгнення РФ в Україну.