"Укривав дітей від куль російських орків". Розкрито подробиці загибелі актора Паші Лі

Про загибель Паші Лі стало відомо 6 березня
Фото: Паша Ли / Facebook
Українська співачка Камалія 8 березня у Stories Instagram розповіла подробиці загибелі актора Паші Лі.

За словами співачки, Паша Лі служив разом із її модератором Дмитром, який дістав у боях із російськими окупантами тяжкі поранення.

"Мій модератор Діма дістав тяжкі поранення в живіт, спину, куля пройшла навиліт, обидві ноги! Разом із Пашею Лі вони служили в одному батальйоні. Обох було тяжко поранено під час евакуації людей із будинку, що палає, у місті Ірпінь. Вони зняли свої бронежилети і ними вкривали дітей від куль російських орків. Усіх дев'ятьох дітей урятовано! На жаль, Пашу Лі не вдалося врятувати... Слава нашим українським героям", – написала Камалія.

Скріншот: kamaliyaofficial / Instagram

Контекст:

Про загибель актора Паші Лі стало відомо 6 березня.

24 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив про вторгнення російських військ в Україну. Він заявив, що мета РФ – "демілітаризація та денацифікація України". Приблизно о 5.00 збройні сили РФ атакували Україну з півдня, півночі (зокрема з території Білорусі) та сходу. Вони почали обстрілювати українські позиції, завдали ракетно-бомбових ударів по низці аеродромів та інших військових об'єктів по всій країні. Російські війська атакують житлові квартали, дитячі садки й лікарні. РФ застосовує в Україні реактивні системи залпового вогню "Град" і "Ураган", завдає авіаударів.

Точна кількість жертв російської агресії наразі невідома. 8 березня ООН повідомляла про 474 убитих і 861 пораненого мирного жителя. Про втрати серед українських військовослужбовців президент України востаннє говорив 25 лютого – протягом першого дня війни, за його інформацією, загинуло 137 військовослужбовців.

Втрати російських окупантів, за даними Генштабу Збройних сил України станом на 9 березня, становили, зокрема, понад 12 тис. осіб, 317 танків, 49 літаків, 81 вертоліт. Росія офіційно визнала загибель 498 російських військовослужбовців, ще 1597, за твердженнями міністерства оборони РФ станом на 2 березня, дістали поранення.

27 лютого Україна подала позов проти Росії до Міжнародного суду ООН, висунувши вимогу "притягнути Росію до відповідальності за спотворення поняття геноциду для виправдання агресії". Прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан особисто ініціював розслідування щодо вторгнення РФ в Україну, а 3 березня повідомив про початок розслідування.

Через вторгнення РФ в Україну західні країни ввели проти Росії санкції, зокрема персональні проти Путіна. Після введення санкцій у Росії оновилися історичні максимуми падіння курсу рубля щодо євро та долара. Санкційні заходи призвели до обвалу економіки країни-агресора. Санкції мають намір розширювати й надалі.