Звягінцев про Путіна: Демілітаризувати хотіли – відхопили таке озброєння! Хотіли денаціоналізувати – жоден не розмовлятиме російською
"Тут є якась заздрість, почуття помсти. Так не можна мислити, так не можна діяти, – заявив Звягінцев. – Демілітаризувати хотіли – відхопили таке озброєння! Хотіли денаціоналізувати – так тепер жоден росіянин не розмовлятиме російською мовою. Просто принципово вивчить українську мову, якщо не хотів. Що це за цілі? Обидві декларовані цілі повністю дезавуйовано. Ми хотіли відштовхнути НАТО від наших берегів? Ось тобі Швеція і Фінляндія. Ще ближче. У цьому потоці абсурду, думаю, у нього перед очима є вся картина. Чому, спостерігаючи цю картину, не вчинити парадоксально, щоб ніхто не очікував? Припинити все, відіграти назад до тих до кордонів 2014 року і сказати: "Стоп, друзі, щось шлея під хвіст потрапила. Якось не так спрацював, відіграймо все назад, спробуймо дружити, спробуймо налагоджувати наші відносини". Але тепер уже все. На десятиліття щонайменше".
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
Андрій Звягінцев народився 6 лютого 1964 року у Новосибірську. У 1984 році закінчив акторський факультет Новосибірського театрального училища. Працював у Новосибірському ТЮГ. У 1986 році вступив до ДІТМ (рос. ГИТИС), який закінчив у 1990 році.
Популярним Звягінцева зробила знята ним картина "Повернення" (2003). Загалом на рахунку режисера сім кінокартин та один телесеріал.
Андрій Звягінцев – дворазовий номінант премії "Оскар" у категорії "Найкращий фільм іноземною мовою" – на перемогу в цій номінації претендували зняті ним картини "Левіафан" (2014) та "Нелюбов" (2017).